Mark Cuban, Kripto Paralar Üzerine Milyon Dolarlık Bahse Girdi

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mark Cuban, hem ekranlardan hem de Amerikalı bir milyarder olarak tanıdığımız kişidir. Geçtiğimiz günlerde kripto para birimleri ile ilgili açıklamalar yapmış ve bu alanda olumlu düşünen kişiler arasında yer alıyor. Şimdi ise Creative Planning’in kurucusu Peter Mallouk ile aralarında geçen bir diyalogdan sonra kripto para gündemine düştü.

Tartışam Twitter üzerinden ve dolaylı yoldan Dogecoin ile alakalı başladı. Creative Planning’in kurucusu Peter Mallouk, Dogecoin tweetlerine itibaren edenlerin ilerleyen dönemlerde büyük bir hüsranla karşılaşacağını söyledi. Daha sonra ise tüm kripto para sahiplerine bir laf attı. “Yüz adet hisse senedi alırsanız, fazla oranda kazanırsınız. Yüz adet kripto para alırsanız hepsi sıfıra doğru gidecektir.” dedi.

Twitter üzerinden söylenilmiş bu sözler, Mark Cuban ‘ın da ana sayfasına düşmüş olacak ki yanıt gecikmedi. “Sadece bir aptal 100 adet hisse senedi ve 100 adet kripto para birimi satın alır. Ancak, izninizle bir soru sormak istiyorum. Satın aldığınız bir şirket hissesinde bir hissedar olarak hangi haklara sahipsiniz?”

Aslında bu noktada konuşmanın biraz daha tartışmaya döndüğü düşünülebilir. Fakat öyle olmadı. İki girişimdi Twitter üzerinden dostane bir sohbet yürütmeye başladı. Bu sohbetin sonucunda ortaya bir iddia çıktı.

Mallouk, iddiaya girmeden önce çeşitlendirilmiş bir portföyün çok daha fazla getiri sağlayacağını söyledi. Sözlerinin devamında ise “Yalnızca bir aptal birkaç hisse senedi ile uğraşır.” dedi. Daha sonra ise iddianın başlangıcına adım attı. Şartı ise SP’ün yıllık gelirini almak oldu. Daha sonra ise Mark Cuban’ın bu duruma ikna edilmesi kalmıştı. Mark Cuban, akıllı sözleşmeler ile ilgili bir tweet paylaşınca Mallouk tekrardan mention yazmaya devam etti. Sonunda da iddia kabul edildi. İddianın kazananı milyon dolar değerinde bağış yapacak!

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

Yorum Yaz

isimFiyatGrafik (7gün)
bitcoin
Bitcoin (BTC)
$58,134.00
ethereum
Ethereum (ETH)
$2,080.07
binancecoin
Binance Coin (BNB)
$408.18
ripple
XRP (XRP)
$1.02
tether
Tether (USDT)
$0.998