a

Mark Cuban, MetaMask’ta Çalınan Kripto Cüzdanından 3 Milyon USDC’yi Kurtardı

coinnet
coinnet

Zincirdeki verileri sıralamak için yapay zeka kullanan bir platform olan Arkham Intelligence’dan elde edilen veriler, tanınmış Amerikalı yatırımcı ve NBA Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban’ın çalınan cüzdanından 3.049 milyon USDC’yi kurtardığını ortaya çıkardı. Ünlü Çinli kripto muhabiri Colin Wu, iyileşmenin ardından Cuban’ın kurtarılan USDC’yi Coinbase borsasındaki bir adrese aktardığını paylaştı.

Wu’ya göre Cuban’ın cüzdanı 160 gün boşta kaldıktan sonra çalındı. Ayrıca cüzdanın 175 bin USDC, 4,34 bin USDC, 4,86 ​​bin USDT, 7,02 bin RARI, 12,36 bin MATIC, 338,21 stETH, 5,29 ETH, 8,247 WETH, 697,48 bin RARE, 16,67 bin BIT, 5,92 GOHM ve 10 bin AUDIO içerdiğini de belirtti. Cuban’ın iyileşmesine rağmen cüzdanın hacker veya hacker grubuna yaklaşık 870.000 dolar kaybettiği bildirildi.

Olay, X uygulamasında bağımsız bir blockchain dedektifi olan Wazz tarafından fark edildi. Wazz, cüzdanın bu kadar uzun süre boşta kalmasının ardından alışılmadık bir davranış sergilediğini vurguladı. X uygulaması kullanıcısı, söz konusu cüzdandaki son zincir içi faaliyetlerin ekran görüntüsünü paylaştı ve cüzdanın yeni boşaltılıp boşaltılmadığını sordu.

Raporlara göre Cuban, Wazz’ın paylaşımından birkaç saat sonra hack’i doğruladı. Ünlü yatırımcı, birkaç ay boyunca herhangi bir işlem yapılmamasının ardından MetaMask’taki adrese giriş yaptığını kabul etti. Cuban, bilgisayar korsanının veya bilgisayar korsanlarının söz konusu cüzdanı uzun süredir takip ediyor ve saldırmak için doğru anı bekliyor olabileceğini öne sürdü.

Olay hakkında spekülasyon yapan X uygulamasında Cryptomom olarak tanımlanan bir kripto kullanıcısı, Cuban’ın MetaMask cüzdanından imzalamaması gereken bir şeyi imzalamış olması gerektiğini söyledi. Yatırımcının neden bu kadar önemli miktarda kriptoyu sıcak bir cüzdanda tuttuğunu merak etti.

Mark Cuban'ın cüzdan hacklenmesiyle ilgili spekülasyonlar.  Kaynak: X
Mark Cuban’ın cüzdan hacklenmesiyle ilgili spekülasyonlar. Kaynak: X

Başka bir X uygulaması kullanıcısı olan Junion, Cryptomom’un spekülasyonunu çürüterek Cuban’ın böyle bir şeyi imzalamadığını doğruladı. Junion’a göre Etherscan’deki işlem ayrıntıları, doğrudan transferlerin de gösterdiği gibi Cuban’ın özel anahtarının ele geçirildiğini gösteriyor.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.