a

MasterCard Kripto Para Birimi Ödemelerini Destekleyecek

MasterCard kripto para piyasasına mükemmel bir giriş yaptı. Bir milyara yakın kullanıcıya sahip MasterCard, müşterilerin hesaplarını kullanarak kripto para harcayabileceğini duyurdu. Bu dijital para birimleri daha sonra MasterCard’ı kabul eden 30 milyondan fazla satıcıdan bir şeyler satın almak için kullanılabilecek.

MasterCard Nihayet Cryptocurrency İçin Hazır

Ödeme devi daha önce Wirex ve BitPay gibi kripto şirketleriyle çalışmış olsa da, MasterCard ilk kez kripto ödemelerini doğrudan ağına dahil ediyor. 10 Şubat’ta yapılan resmi bir duyuru, MasterCard’ın 2021’in sonlarında kripto ödemelerine izin vereceğini belirtti.

Yeni MasterCard kripto projesi, tüccarlar ve müşteriler arasındaki ilişkiyi değiştirmeyi vaat ediyor. Müşterilerinin harcamak istedikleri kripto varlıklara sahip olması koşuluyla, eski fiat para sisteminin sınırlarını aşarak işlerini sürdürebilecekler.

“Kripto para birimleriyle ilgili felsefemiz basit: Seçimle ilgili. MasterCard, kripto para birimlerini kullanmaya başlamanızı tavsiye etmek için bu İŞİ YAPMIYOR. Ancak, müşterilerin, tüccarların ve işletmelerin dijital değeri – geleneksel veya kripto – istedikleri gibi taşımalarını sağlamak için buradayız. Bu senin seçimin olmalı, senin paran.”

MasterCard, özellikle hangi kripto para birimlerini desteklemeyi planladığını netleştirmedi. Ancak kripto para birimleri, MasterCard’ın 2019 “Blockchain Ortaklıkları İlkeleri” kriterlerine göre değerlendirilecektir. Bu çerçeve, ödeme firması Facebook’un Libra Derneği’ni terk ettikten sonra yayınlandı. KYC prosedürlerine uyum, istikrar, tüketicinin korunması, mahremiyet ve mevzuata bağlılık üzerine vurgu yapmaktadır.

Gönderi ayrıca, MasterCard’ın şu anda merkez bankası dijital para birimlerini (CBDC’ler) de desteklemeyi amaçladığı için dünya çapında önde gelen birçok merkez bankasıyla görüşmelerde bulunduğunu belirtti.

MasterCard’ın geçmişte dağıtılmış defter teknolojisini (DLT) keşfetme konusunda hiçbir masraftan kaçınmadığını belirtmek gerekir. Firma, şu anda 89 blockchain patentine sahip olduğunu ve ek 285 başvurunun onaylanmasını beklediğini söyledi.

Son zamanlarda Bitcoin’e adım atan dev şirketlerin sayısı artıyor

  • Twitter’ın Bitcoin alma düşüncesi haberini okumak için linke tıklayabilirsiniz.

MasterCard, son haftalarda kriptoyu halka açık bir şekilde benimseyen en büyük şirkettir. Bu haftanın başlarında Tesla, 1.5 milyar dolarlık nakit rezervini Bitcoin’e çevirmişti.

Rakip şirket Visa, yakında Amerika Birleşik Devletleri bankacılık kurumlarında kripto para birimi ödemelerine izin vereceğini duyurdu. Ek olarak, Q1 kazanç görüşmesi sırasında Visa CEO’su ve başkanı Al Kelly, Ethereum ağında USDC ödemelerini desteklemek için bir Visa kartının yakında piyasaya sürülmesi de dahil olmak üzere firmanın kripto ödemelerine olan bağlılığını yineledi. 

Geçtiğimiz hafta PayPal , kripto entegrasyon planlarını yeniden onayladı. Kripto hizmetlerini sadece ABD’de değil, dünya çapındaki 26 milyon tüccarın tamamına genişleteceğini ortaya koydu.

Kaynak: zcrypto

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.