a
coinnet

Mastercard`ın Kart Sahiplerinin Kripto Paralarını Takip Ettiğini Biliyor Muydunuz?

coinnet
coinnet

Mastercard, kart veren kuruluşların 2.400’den fazla sanal varlık hizmet sağlayıcısının risk profillerini değerlendirmesine izin vermek için CipherTrace’ten gelen verileri kullanıyor. Mastercard’ın kriptoya son adımında kredi kartı devi olduğunu bizlere gösteriyor. Dijital varlık traderları üzerinde durum tespiti yapmak için yakın zamanda satın alınan bir blockchain analitik şirketine güveniyor. 

Şirket salı günü yaptığı açıklamada şirketin Mastercard’ı kripto düzenlemeleriyle uyumlu tutması gereken bir çözüm başlatmak için 2021’de edindiği CipherTrace’den gelen verilerden yararlandığını söyledi. Onaylanmış satın alımları belirlemek amacıyla 2.400’den fazla blockchain tabanlı firmanın risk profillerini oluşturmak için eyleme geçirilebilir bilgiler sağlayarak çalışması bekleniyor. Bu son hamle kullanıcıların gözünü korkutuyor. Fakat Mastercard bunları risk yönetimi için önemli olduğunu söylüyor. 

Mastercard Kullanıcıların Lehine Çalışıyor

Mastercard `ın bu girişim “Crypto Secure” olarak adlandırıldı. Kart sahiplerinin kripto ürünlerini nereden satın aldığını izlemek için tasarlanmış bir gösterge panosu işlevi görüyor. Ayrıca, kripto borsalarını tanımlama, işlem onaylarını ve reddedilmeleri ölçmesi amaçlanıyor. Aynı zamanda bir emsal finansal kurum grubuyla karşılaştırmak için risk ölçümleri ve kıyaslama derecelendirmeleri sağlama yeteneğine de sahiptir.

Mastercard siber ve istihbarat başkanı Ajay Bhalla yaptığı açıklamada, lansmanın büyüyen kripto işine şeffaflık ve güven katması gerektiğini söyledi. Bhalla, “Güven bizim işimiz ve kripto para biriminin günlük hayatımızda daha fazla iç içe geçti. Bu da yolculuğumuzda heyecan verici bir sonraki adım.” dedi.

Ödeme devi, kısa süre önce kullanıcıların kendi NFT avatarlarını kişiselleştirmelerine olanak tanıyan bir kredi kartı başlatmak için kripto para birimi ve Fiat Exchange Hi ile ortaklık kurdu. Şirket ayrıca hizmetlerini Endonezya’ya  genişletmek için Arjantin ve Orta Doğu dijital varlık ağ geçidi Fasset’te ön ödemeli bir kripto kartı sunmak için kripto borsası Binance ile de anlaşma imzaladı.

Bu çalışmalar blockchain teknolojisi yan şirketlerindeki genişlemesinin yanı sıra şunları içerir: Finity, bir finansal veri toplayıcı şirket, Küresel bir müşteri kimliği doğrulama ve dolandırıcılık önleme şirketi olan Ekata ve RiskRecon. RiskRecon karşı taraf satıcılarının güvenlik mekanizmalarını incelemek için çalışan bir firma olarak hizmet veriyor.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.