a

Mercurial Finance AcceleRaytor’da Başlıyor!

Mercurial Finance, 19 Mayıs 2021 tarihşinde AcceleRaytor’da başlıyor. Dinamik piyasa yapıcı kasalar inşa eden proje; düşük kayma swap’leri, dinamik ücretler ve esnek sermaye tahsisi ile likidite havuzlarından daha fazla kar elde edilmesini sağlamaktadır. Bu makalede AcceleRautor lansmanı iki aşamada incelenecektir.

1. MER AcceleRaytor Yükseltmesinin Ayrıntıları

Artış için toplam token: 2.000.000 MER (toplam MER arzının% 0.2’si)

Token sabit fiyatı: 1 MER için 0.125 USDC

Toplam artış: 250.000 USD

Açık havuzlar: 19 Mayıs 12:00 (UTC)

Kapalı havuzlar: 19 Mayıs 16:00 (UTC)

Havuzların açılış süresi: 4 saat

Ayrıcalıklar ve Havuz için Detaylar

Mercurial yükseltmesi için RAY50 ve RAY500 olmak üzere iki adet havuz mevcuttur.

1-) RAY50 Havuzu

Ayrıcalıklar: Kullanıcıların havuzların açılmasından en az 7 gün önce RAY single-sided stake’lerde, 50 RAY miktarınca stake işlemi yapmış olmaları ve buna sahip olmaları gerekmektedir. Sistem tarafından alınan anlık görüntüler, aşağıda belirtilen 7 günlük süreyi müteakiben alınacak olup havuz açılıncaya kadar devam edecektir.

7 günlük stake süresinin son tarihi: 12 Mayıs 2021 12.00(UTC)

Toplam token: 1.000.000 MER, kilidi açıldı

Toplam artış: 125,000 USDC

Maksimum tahsis: 200 USDC

2-) RAY500 Havuzu

Ayrıcalıklar: Kullanıcıların havuzların açılmasından en az 7 gün önce RAY single-sided stake’lerde, 500 RAY miktarınca hisse sahibi olmaları gerekmektedir. Sistem tarafından alınan anlık görüntüler, aşağıda belirtilen 7 günlük süreyi müteakiben alınacak olup havuz açılıncaya kadar devam edecektir.

7 günlük stake etme için son tarihi: 12 Mayıs 12:00 UTC

Toplam token: 1.000.000 MER, kilidi açıldı

Toplam artış: 125,000 USDC

Maksimum tahsis: 600 USDC

RAY500 Havuz katılımcıları ayrıca RAY50 Havuzunda bir tahsise katılabilirler.

Nasıl Çalışır?

Garanti ile orantılı sabit fiyat modeli: Havuz katılımcıları, havuz açık olduğu müddetçe minimum ve maksimum tahsis fiyatı aralığında olan herhangi bir tutarı yatırabilmektedir. Havuzlar, talep edilebilir niteliktedir. Diğer bir deyişle, toplam artış karşılandıktan sonra katılımcılar havuza fon katkısı yapmaya devam edebilmektedir. Token fiyatı, kullanıcı sayısına göre değişmeyecektir. Havuzlar kapandığında son tahsisi belirleyecek olan iki adet olasılık bulunur:

  • Kapanışta, havuzlar toplam yükseltme miktarında veya altında kalır: Katılımcılar, havuzlara yatırdıkları tam ücreti alacaklardır.
  • Kapanıştan sonra, havuzlar aşırı talep edilir ve toplam artış miktarının üzerinde olur: Katılımcılar, katkıda bulundukları toplam fonun yüzdesi olarak katkıda bulundukları fonlarla orantılı bir ücret alacaklardır.

Örnek: Mustafa, RAY50 Havuzuna 200 USDC (maksimum ücret) yatırır. Havuz kapatıldıktan sonra, havuza üye olan toplam üye sayısı hesaplanır. RAY50 Havuzunda 250.000 USDC olduğunu düşünelim. Bu miktar da boyutun iki katı kadar fazla abone olduğu anlamına gelmektedir. Mustafa’nın aboneliği havuzun %0,08’ine tekamül etmektedir (200 USDC, RAY50 Havuzundaki 250,000 USDC’ye bölünür). Bu, Mustafa’nın havuzdaki MER jetonlarını %0,08’ini (800 MER) her biri 0,125 USDC (toplam 100 USD) karşılığında alacağı anlamına gelmektedir. Kalan 100 USDC değerindeki token’larını kendisi talep ettiğinde Mustafa’ya iade edilecektir.

“Katılımcılar, MER token ücretlerini 20 Mayıs 2021 tarihinde MER IDO ile yaklaşık olarak aynı anda talep edebileceklerdir.”

2. Raydium ‘da MER IDO

Token başlangıç ​​fiyatı: 1 MER token’a tekamül eden 0.125 USDC.

IDO Lansman Tarihi: 20 Mayıs, UTC. (Saat henüz belirlenmedi.)

Nasıl Çalışır?

Raydium, 20 Mayıs 2021 tarihinde MER – USDC likidite havuzu (LP) başlatacaktır. Bu havuz daha sonra kullanıcıların kullanımına açılacak ve ticari işlemler başlayacaktır. Tam tarih ise Mercurial tarafından henüz açıklanmamıştır.

AcceleRaytor yükseltme havuzlarına katılan kullanıcılar, MER-USDC LP’nin piyasaya sürülmesiyle yaklaşık olarak aynı anda tokenlerini talep edebileceklerdir.

Füzyon Havuzları – MER Ödülleri Kazanmak için Likidite Sağlama

Kullanıcılar MER-USDC LP’ye likidite ekleyebilecektir. Ardından Füzyon havuzu sayfasında gelir elde etmek için LP token’larını paylaşabilecekler. Ödüller MER token’larından olacak.

Füzyon havuzundaki ödül dağıtımları, MER-USDC LP’nin piyasaya sürülmesinden yaklaşık 30 dakika sonra başlayacak. Kullanıcılara MER farming için Füzyon havuzuna likidite ve hisse eklemeleri için gereken zaman tanınacaktır.

Mercurial Finans Nedir?

Mercurial tarafından inşa edilen dinamik kasalar, düşük kayma swap’leri sağlayan piyasa yapıcı kasalardır. Sağladığı birçok avantajın içerisinde en önemlileri; dinamik ücretler sağlaması ve esnek sermaye tahsisi ile LP kar oranını arttırmasıdır.

Mercurial ekibi, yaptığı çalışmalar sonucunda kasaların aşağıdaki temel özelliklere sahip olması için çalışmaktadır.

  • Kararlı çiftler ve forex çiftleri için düşük kayma swapları
  • LP karlarını artırmak için piyasa koşullarından yararlanan dinamik ücretler
  • Ek faiz ve getiri elde etmek için borç verme protokolleri gibi harici platformlara esnek ücretler

Stabilcoin likiditesinin kullanılabilirliği, herhangi bir DeFi ekosistemi için çok önemlidir. Bu nedenle Mercurial’in odak noktası sentetik varlıklar oluşturma, takas ve borç verme genelinde DeFi talebinin büyük bir bölümünü temsil ettikleri için stable coinler üzerinde olacaktır.

Web sitesi

White Papper

Telegram

Güncellemelerden haberdar olmak için Raydium hesaplarını takipte kalın.

Discord 

Twitter

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.