CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Miami, Bitcoin Ödemelerine İzin Verecek Bir Karar Aldı

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, dün Miami Şehir Komisyonu’ na şehirde bitcoin ödemelerine izin verecek bir kararı destekledikleri için teşekkür etti.

Miami Şehir Komisyonu dün şehirde bitcoin ödemelerine izin verecek bir kararı destekledi. Miami Belediyesi, çalışanlara da Bitcoin ile ödeme yapmayı düşündüklerini açıkladı. Miami ayrıca vatandaşlarına Bitcoin ile vergi ödemeyi teklif etmeyi de planlıyor. Belediye Başkanı tarafından yapılan resmi duyuruya göre Miami, şehir hazinesine dünyanın önde gelen kripto para birimi olan Bitcoin ile yatırım yapmayı planlıyor.

Belediye Başkanı Bitcoin İle İlgili Açıklama yaptı

Miami Belediyesi’ nin Bitcoin ödemelerine izin vermesinin ardından açıklama yapan Belediye Başkanı Suarez, kripto para odaklı bir şehir olmanın harika olduğunu söyledi ve Şehir Komisyonu’ na bu kararı destekledikleri için teşekkür etti. Yakın tarihte Bloomberg ile yapılan bir görüşmede Suarez, kripto para pazarının önemli ölçüde büyüdüğünü söylemişti. Belediye Başkanı, yine yakın tarihte Fox Business ile yaptığı röportajda şehirde kripto para işlemlerine olanak sağlayacaklarını da söylemişti. Aynı zamanda Bitcoin değerinin geçen yıla kıyasla yüzde 200 arttığını ve vergilerin bitcoin ile alınmasının şehre fayda sağlayacağını da söyledi.

Bitcoin Yükselişi Bitcoin Yatırımlarını Da Beraberinde Getiriyor

Bitcoinin son yükselişi, kripto para endüstrisinde Bitcoin yatırımlarının artmasını da beraberinde getirdi. Birkaç uluslar arası kurum Bitcoin’ e ilgi gösterirken, Elon Musk’ ın şirketi Tesla’ da fiyatı giderek tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkan Bitcoin için 1,5 milyar dolarlık yatırım yaptı. Elon Musk’ ın kripto para piyasasına yön verme haberi için tıklayınız.

Bitcoin’ in yükselişi ve artan Bitcoin yatırımlarından sonra Miami Belediye Başkanı da Bitcoin yatırımları için portföylerini çeşitlendirmeyi düşündüklerini söyledi. Belediye Başkanı’ nın son duyurusu Bitcoin’ in ödeme aracı olarak kullanılması dışında daha geniş çapta benimseneceğine dair kapılar açtı. Daha önce Andrew Yang da belediye başkanı seçilirse New York’ u bir kripto merkezi yapacağına dair bir tweet atmıştı.

Exit mobile version