CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Michael Saylor Bitcoin için ‘Kurumlardan Talep Artıyor’ dedi

Michael Saylor Bitcoin, Michael Saylor Bitcoin için ‘Kurumlardan Talep Artıyor’ dedi

İş zekası yazılım şirketi MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor 9 Şubat’ta CNN’e röportaj verdi. Julia Chatterley ile yaptığı röportajda Michael Saylor Bitcoin için olumlu yorumlarda bulundu. Şirketin düzenlediği Bitcoin zirvesine 7000 farklı kurumsal firmanın katıldığını ve kurumların ilgisinin yoğun olduğunu söyledi.

“Bitcoin hakkında yayınladığımız materyaller kısa zaman içerisinde viral hale geliyor. Kurumlar belirgin olarak 2020 Mart ayından sonra Bitcoin’i dijital altın olarak benimsemeye başladılar. 2021 yılında ise Bitcoin’e bir izdiham var. Düzenlediğimiz Bitcoin zirvesine ise 7000 farklı kurumsal firma akın etti.”

Dünyanın İlk Para Ağı

Michael Saylor Bitcoin için dünyanın ilk para ağı yorumunda bulundu. Piyasa değerinin giderek arttığını ve zaman içerisinde Google veya Facebook gibi dev şirketlerin önüne geçeceğini belirtti.

“Microstrategy olarak gelecek için iki stratejimiz var. İlk olarak biz bir yazılım şirketiyiz ve bu yazılım şirketini büyütmek istiyoruz. Bu çok iyi bir iş, çok para kazandırıyor ve giderek büyüyor. İkinci stratejimiz ise Bitcoin satın almak. Bitcoin şimdiye kadar ortaya çıkan en baskın ve ilk dijital para ağıdır. Zamanla Google ve Facebook’tan daha büyük olacağını düşünüyorum. Amazon gibi şirketler internete giriş yaptıklarında insanlar ‘internet şirketi misiniz yoksa perakende şirketi misiniz?‘ diye sordu. Ben onların bir teknoloji şirketi olduklarını düşünüyorum. Amazon veya diğerlerinin internete giriş yapması gibi bir gün herkes dijital para ağına bağlanacak.”

Bitcoin Yükseliyor

Michael Saylor Bitcoin için söylediklerinde haksız çıkmayacak gibi duruyor. Bu sabah uyandığımızda Bitcoin kendisine yeni bir zirve noktası belirlemişti. Yatırımcıların hedefi olan 50.000 dolara giderek yaklaşılıyor. Yazının yazıldığı sırada 48.927 dolar civarında işlem görmektedir. İlerleyen dönemlerde Michael Saylor’ın söylediği gibi Google ve Facebook’u geçmesi, büyük bir fiyat artışı demektir.

Michael Saylor’ın CNN ile yaptığı röportajın orijinalini dinlemek için linke tıklayabilirsiniz.

Benzer Yazılar

IMF: “BTC Yükselmek İstiyorsa S&P 500’le Bağını Koparmalı!”

Doğan Şahin

Ethereum’un (ETH) Yıllık Yatırım Getirisi Dibi Gördü!

Doğan Şahin

Tone Vays: ”Bitcoin Dip Noktasına 3.700 Dolar ile Ulaştı”

Doğan Şahin

1 Yorum

MicroStrategy' nin Bitcoin Odaklı Yeni İki İş Pozisyonu Açıldı 15 Şubat 2021 at 19:40

[…] MicroStrategy, 71.000 doların üzerinde Bitcoin yatırımı yaptığından beri Bitcoin müjdeleriyle karşımıza çıkıyor. Şirket CEO’ su Michael Saylor firmanın resmi sayfasında ‘Bitcoin, siber uzayda bir bankadır. Bozulmaz bir yazılımla yönetilir ve kendi risk fonlarını çalıştırma seçeneği veya isteği olmayan milyarlarca kişiye küresel, uygun fiyatlı, basit ve güvenli bir tasarruf hesabı sunar.’ diye duyurmuştu. Michael Saylor’ un CNN’ e verdiği röportaj için tıklayın&#305… […]

Cevap

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku