a

Mike Novogratz: Ethereum En Büyük Kripto Para Olabilir

Mike Novogratz, Bitcoin'in önümüzdeki yıllarda altının dijital versiyonu olacağını, ancak Ethereum'un onu geçerek en büyük kripto para birimi haline gelebileceğini belirtti.

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Ethereum için olumlu yorumlarda bulundu. Mike Novogratz, Bitcoin’in önümüzdeki yıllarda altının dijital versiyonu olacağını, ancak Ethereum’un onu geçerek en büyük kripto para birimi haline gelebileceğini belirtti.

Mike Novogratz yakın tarihli röportajında Bitcoin ve Ethereum arasındaki farkları özetlerken ETH’nin en büyük dijital varlık olma açısından BTC’yi geçebileceğini düşündüğünü söyledi. Novogratz, ayrıca kripto para birimi topluluklarını, siyasetçileri Bitcoin ve tüm kripto para sektörü hakkında eğitme çabalarını arttırmaya çağırdı.

Ethereum’un piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’i geride bırakacağı inancı birkaç yıl önce ortaya atılmıştı. O sırada ETH’nin dolar karşısındaki değeri hızla yükselirken, BTC düşüş yaşıyordu. Mevcut ikinci en büyük kripto para birimi Ethereum’un destekçileri böyle bir değişikliğin kaçınılmaz olduğuna inanıyordu.  ETH, bu yılki boğa piyasasında bir noktada Bitcoin ile farkını kapatsa da, şimdiye kadar BTC’yi geçemedi.

Bloomberg’e göre konuşan Novogratz, Ethereum’un arkasındaki ağın muazzam büyümesi nedeniyle böyle bir senaryonun hala mümkün olduğunu söyledi. CEO, röportajında “Bence Ethereum bir gün en büyük kripto para birimi haline gelebilir.” ifadelerini kullandı. Yine de Polkadot ve Solana gibi diğer projelerle rekabet halinde olacağını söyleyen Novogratz, Ethereum’un nihayetinde galip geleceğine inanıyor.

ABD ve diğer ülkelerin kripto para düzenlemelerine değinen Novogratz, bunun sektör için önemine değindi. Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto varlıklar hakkında konuşan milletvekillerinden söz eden Novogratz, toplulukların onları eğitmek için çok daha fazla çalışması gerektiğinin altını çizdi. CEO, kripto para piyasasıyla ilişkili kişilerin uygun bir yasal çerçeve uygulamaya geçebilmeleri için hükümet yetkilileriyle birlikte çalışma becerisine ve sorumluluğuna sahip olduğuna inanıyor.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.