a
coinnet

MinePlex Blockchain’le Gelenekseli Birleştirerek CrossFi Crypto Bank Oluşturacak

MinePlex, yeni amacının blockchain teknolojileriyle geleneksel finansal araçları birleştirerek CrossFi endüstrisi için yeni bir mobil kripto bankası oluşturmak olduğunu açıkladı. Bu yeni kripto bankası ile birlikte kripto para birimleri tam olarak hayatımıza girecek. Mobil kripto bankası, günlük yaşamda dijitalliği arttırcak bir yenilik olacak. Giysi, yiyecek ve diğer aletlerin yanı sıra kamu hizmetleri, internet ve diğer hizmetler için ödeme yapmaya izin verilecek.

MinePlex, açıklamalarında yeni bir endüstri yarattıklarından bahsetmektedir. Geleneksel finansal araçlar ile kripto para arasındaki sınırlar tamamen silinmektedir. Kullanıcılarının artık kripto para birimlerini kolaylıkla alıp satabileceklerini ve günlük olarak her alanda yapacakları harcamalarda bu mobil işlevi kullanabileceklerini söylemektedir. Tüm bu özelliklerin yalnızca tek bir platform olacağını da MinePlex CMO’su Alexandr Mamasidikov paylaşmıştır.

kripto para birimleri

Kripto Para Birimleri ile İlgili Gelecek Planları Nelerdir?

MinePlex kısa vade olarak sayabileceğimiz bir süreçte daha geniş bir hedef kitlesine ulaşmayı planlıyor. Mobil kripto bankasının 2023 yılındaki kullanıcı sayısının dünya genelinde 85 milyona ulaşması, 2024 yılında ise bu sayının bir milyara ulaşması hedeflenmektedir. MinePlex, projeyi geliştirerek kendisine ait bir üniversite kurmak ve bu üniversite üzerinden kullanıcı tabanını nitelikli olarak geliştirmeyi istiyor.

Bilindiği gibi halihazırda MinePlex, CrossFi pazarının ön saflarında yer alan bir platformdur. Şu anda bünyesinde kripto mobil bankası, kripto para birimlerine bağlı banka kartı, Mine ve Plex adında iki adet proje jetonu, bu jetonları stake etmek için akıllı sözleşmeler, aracılar olmadan kripto para alışverişi için P2P platformu ve kripto cüzdanı yer almaktadır. Sektöründe önde gelen isimlerinden biri olmasının sebebi de bu elemanlardır.

MinePlex CMO’su Alexandr Mamasidikov, CrossFi sektörünü zaten yarattıklarını söylüyor. Şimdiki çabalarını ise bu ekosistemi geliştirmek adına harcıyorlar. Kripto para birimlerinin kullanabilirliğini arttırmak, hızlı bir dönüşüm sağlamak, daha düşük komisyon oranları, alımlar sayesinde kazanma fırsatları gibi avantajlara sahip mobil kripto bankasını kurmak için var güçleriyle çalıştıklarını yaptığı açıklamalarda belirtmiştir. Son olarak 2021 senesinin girişiyle birlikte, MinePlex cüzdanına 20’den fazla kripto para birimini entegre etmeyi planlamaktadır. Tabi ki bu yenilikler tüm dünya genelindeki kullanıcıların da işine gelecektir ve ilgi daha da artacaktır.

Kaynak: bitcoin.com

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.