a

NEAR PROTOCOL TOPLULUĞUNA NASIL KATILABİLİRİM?

Near Protocol, en kısa ifadeyle uygulamaları web siteleri üzerinden kullanılabilir hale getirebilmek için tasarlanmış bir platformdur. Merkezi olmayan bir uygulamadır. Geniş bir geliştirme ekibi ve topluluğu ile birlikte yol haritasını hazırlar. Birçok konuda da topluluk fikirleri esas alınarak adım atılır. Sizler de bu topluluğa katılmak ve ayrıcalıklı fırsatlardan yararlanmak isterseniz aşağıdaki linklere tıklayarak giriş yapabilirsiniz.

  • Discord : Near Protocol Discord kanalında 14.000’ yakın üye bulunmaktadır.
  • Telegram : 28.000 kişilik dev Telegram topluluğuna katılarak sorularınıza en güzel yanıtı bulabilirsiniz. Yetkili kişilerle görüşerek Near hakkında en doğru bilgiye erişebilirsiniz.
  • WeChat : Karekodu okutun, topluluğa dahil olun!

Near Katılımcı Programı

Near katılımcı programı ile herkes gelişmelere yakından katkıda bulunabilir. Teknik ilerlemeler, içerikler ve topluluk çalışmalarında söz hakkına sahip olabilirler. Katılımcıların faaliyetleri genel olarak şu kapsamda listelenebilir:

  • NEAR kod tabanına ve dokümantasyona katkıda bulunabilirsiniz.
  • Geliştirmeler için birtakım eğitimlerde bulunabilir, teknik içerikleri geliştirmede katkı sağlayabilirsiniz.
  • Akıllı sözleşme örneklerini ilk siz test edersiniz. Geliştirme konusunda fikirler verebilirsiniz.
  • Topluluk kanallarında başka geliştiricilerin fikirleri hakkında destekte bulanabilirsiniz.

NEAR Protocol, tüm bu geliştirme destek programlarını Geliştirici Loncası ismini vermektedir. Siz de hemen katkıda bulunmak ve topluluğun önemli bir parçası olmak için lütfen linke tıklayın.

Katılımcı Programının Faydaları Nelerdir?

Önemli destek veren katılımcılar, Near Protocol tarafından göz ardı edilmiyor. Katkıda bulunan kişiler token ile ödüllendirilmektedir. Ayrıca bu ödüller etkinlik biletleri ve daha birçok şekilde geliştirici topluluğuna dağıtılmaktadır.

Diğer bir faydası ise yaptığınız katkıların binlerce kişi tarafından kullanılacak olmasıdır. Near, oldukça büyük bir ekosistemdir ve dünyanın birçok bölgesine hitap etmektedir. Sizin geliştirdiğiniz veya gelişmesine katkıda bulunduğunuz bir özellik tüm dünyaya ulaşabilir.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.