a

Near Vakfı Hangi Faaliyetleri Yürütüyor?

Near Vakfı, teknolojinin sınırlarını zorlayan Near protocol'ün ve ekosisteminin başlatılmasında en önemli oyuncudur. Vakıf, tam anlamıyla kar amacı gütmeden aktif katılımcıların aynı misyonda toplandığı bir yapıdan oluşmaktadır. Kendilerini ise şu cümleyle tanımlıyorlar: …geliştiriciler ve yaratıcılardan oluşan bir topluluğu büyüterek ve etkinleştirerek dünyanın açık teknolojilere geçişini hızlandırmak için çalışıyoruz.

Near Vakfı, teknolojinin sınırlarını zorlayan Near protocol’ün ve ekosisteminin başlatılmasında en önemli oyuncudur. Vakıf, tam anlamıyla kar amacı gütmeden aktif katılımcıların aynı misyonda toplandığı bir yapıdan oluşmaktadır. Kendilerini ise şu cümleyle tanımlıyorlar: …geliştiriciler ve yaratıcılardan oluşan bir topluluğu büyüterek ve etkinleştirerek dünyanın açık teknolojilere geçişini hızlandırmak için çalışıyoruz.

Vakfın Vizyonu

Vakıfta çalışan herkes ortak bir vizyon etrafında birleşmektedir. Bu vizyon listesinden ilki “Near birçok alanda dünyanın en iyi ekosistemi olmalıdır.” Ortak vizyon etrafında birleşen vakıf üyelerine de büyük bir görev düşmektedir. Dünyanın en iyi ekosistemi olmak için Near Vakfı çalışanları da katılımcı analizleri, kaynaklara erişim kolaylıkları ve ekosistemde işleyen olaylar gibi pek çok bilgiye hakim olmalıdır.

Near; ekosistem düzeyinde en iyi netliğe, en iyi katılıma, en iyi kurucu, en iyi geliştirici deneyimine ve en iyi pazara açılma desteğine sahip olmalıdır.

Vakıf çalışanları bu vizyonları gerçekleştirmek için doğrudan değil dolaylı yoldan çalışmalar yürütmektedir. Bunun nedeni vizyonları gerçekleştirenlerin aktif katılımcılar ile yapılıyor olmamasıdır. Tüm topluluğa bu fikirler aşılanarak Near ve Near Vakfı içerisinde bulunan herkesi ortak paydada buluşturmak istenmektedir.

Near Vakfı’nın Görevleri Nelerdir?

  • Farkındalık: Near Vakfı topluluğa Near’ın bir parçası olduklarını hissettirmekle yükümlüdür. Birtakım eğitimlerle kişilere sektör hakkında daha fazla bilgi sunulmalıdır.
  • Tahsis: Ekosistem içerisindeki girişimleri desteklemek için isteğe bağlı ve tavsiye edilen token’lar harcanmalıdır.
  • Destek: Ekosistemdeki projeler faaliyete geçmeden önce mümkün olduğunda fazla değer katmak Near Vakfı’nın görevlerindendir.
  • Operasyonel danışmanlık: Projelerde işe alım, insan kaynakları departmanı, düzenleyiciler ve finansal işlerden sorumlu kişiler gibi pek çok kaynağı Near Vakfı karşılamalıdır.

Vakfın Görevleri Ne Değildir?

  • Pazarlama yapılmamalıdır.
  • Doğrudan Near için geliştirme desteği sunmamalıdır.
  • Sendika görevi görmemelidir.
  • Avukat veya muhasebeci değildir.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.