a
coinnet
coinnet
coinnet

Salı günü, New York valisi Kathy Hochul, karbon bazlı enerji kaynakları kullanan bazı Bitcoin madenciliği işletmelerini yasaklayan yasayı imzaladı. Bir çalışma kanıtı (POW) madencilik firmasının, yalnızca yenilenebilir enerji kullanmadığı sürece önümüzdeki iki yıl boyunca genişlemesine, izinlerini yenilemesine veya yeni rakiplerinin faaliyete geçmesine izin verilmeyecek.

Vali, fosil yakıt yakan enerji santralleri tarafından üretilen elektriği kullanan madenciliği yasaklayarak karbon ayak izini azaltma çabalarında New York için önemli bir adım olduğunu söyledi.

Bir çalışma kanıtı (PoW) madenciliği, önlemi kripto para birimleriyle ilgili bazı çevresel endişeleri gidermek amacıyla bu yılın Haziran ayında New York Eyalet Senatosu tarafından onaylandı. 

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.