a

E-Ticaret Devi Ebay NFT Marketplace Knownorigin’i Satın Aldı!

E-ticaret ve çevrimiçi müzayede devi Ebay, şirketin, NFT pazar yeri Knownorigin’i satın aldığını duyurdu. Ebay, satın almanın “Ebay teknoloji öncülüğünde, yeniden tasavvur edilmesinde önemli bir adım” olduğunu açıkladı.

Ebay, E-Ticaret Sitesini Koleksiyonlar için Dünyanın En İyi Hedefi Haline Getirmek İçin NFT Marketplace’i Satın Aldı

Ebay Çarşamba günü şirketin NFT pazar yeri Knownorigin’i satın aldığını açıkladı. Geçen Şubat ayında, Ebay’in CEO’su Jamie Iannone, NFT’leri, kripto para birimlerini ve şirketin “diğer ödeme biçimlerini değerlendirmeye” nasıl devam ettiğini tartıştı. Knownorigin, İngiltere merkezli bir şirkettir. Pazar, tüm zamanların satışlarında 7,8 milyon dolar gördü.

E-ticaret ve çevrimiçi müzayede şirketi Çarşamba günü yaptığı açıklamada, satın almanın “Ebay’in teknoloji liderliğindeki yeniden tahayyülünde önemli bir adımdır. Ve koleksiyon için dünyanın en iyi varış noktasına yeni bir dijital koleksiyon çağını başlattığını” söyledi. CEO Jamie Iannone de satın alma hakkında konuştu ve NFT pazarının dijital koleksiyon endüstrisinde lider olduğunu belirtti. Ancak Ebay, anlaşmanın arkasındaki mali bilgileri açıklamadı ve şirket, anlaşmanın 22 Haziran 2022’de imzalanıp kapatıldığını söyledi.

“Ebay, dünya çapında koleksiyonlarına bu mükemmel, bulması zor veya benzersiz eklentiyi arayan insanlar için ilk durak. Bu satın almayla birlikte, topluluğumuz giderek daha fazla dijital koleksiyon eklediğinden lider bir site olmaya devam edeceğiz. ” Lannone bir açıklamada açıkladı. Ebay CEO’su şunları ekledi:

Knownorigin, etkileyici, tutkulu ve sadık bir sanatçı ve koleksiyoner grubu oluşturdu ve onları satıcı ve alıcı topluluğumuza mükemmel bir katkı yaptı. Bu yenilikçileri Ebay topluluğuna katılırken ağırlamayı dört gözle bekliyoruz.

Atılımlar

Ebay’in Knownorigin satın alması kripto kışında ve birçok kişinin kripto endüstrisinde oldukça fazla birleşme ve satın alma olacağına inandığı bir zamanda geliyor. Haziran ayının ilk haftasında, Ripple Labs CEO’su Brad Garlinghouse şunları söyledi : “Bence blockchain ve kripto alanında birleşme ve satın almalarda bir artış olacak.” Ek olarak, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried Mayıs ayının sonunda FTX’in satın almalara milyarlarca dolar dağıtmaya hazır olduğunu açıkladı.

Knownorigin’in satın alınmasından iki gün önce, merkezi olmayan borsa (dex) Uniswap’ı işleten şirket, Uniswap Labs, NFT toplama platformu Genie’yi satın aldığını duyurdu. Uniswap Labs, “Evrensel sahiplik ve değiş tokuşun kilidini açma görevimizin peşinde. Bugün ürünlerimizi hem ERC-20’leri hem de NFT’leri içerecek şekilde genişletiyoruz,” dedi. ” Herkesin çoğu platformda NFT’leri keşfetmesine ve takas etmesine olanak tanıyan ilk NFT pazar yeri toplayıcısı olan Genie’yi satın aldığımızı duyurmaktan heyecan duyuyoruz.”

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.