a

Telegram, Platformdan Para Kazanmak İsteyen Premium Katman Avantajlarını Başlattı

Popüler mesajlaşma platformu Telegram, kullanıcı tabanının bir kısmından para kazanmaya çalıştığı için hizmetlerinde yeni bir premium katman başlattığını duyurdu. Aylık 700 milyondan fazla aktif kullanıcıya ulaşan yeni katman, şirketin CEO’su Pavel Durov’a göre bu kullanıcıların daha fazla bant genişliği ve depolama kapasitesi ihtiyacına cevap veriyor.

Telegram’ın Kullanıcı İşlevselliğini Genişletecek Yeni Premium Katmanı

Kripto para çevrelerindeki en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri Telegram` dır. Kullanıcılarının yeni özelliklere erişmesine ve halihazırda mevcut olan bazılarını genişletmesine izin verecek ücretli bir premium hizmet katmanı sunacağını duyurdu . Hareket, şirketin son zamanlarda 700 milyon aylık aktif kullanıcıya ulaşan kullanıcı tabanının iyi bir bölümünden para kazanmaya çalışırken geldi.

CEO Pavel Durov’a göre premium katman, bant genişliğini ve depolama alanını uygulama içinden yükseltmek isteyen bir dizi kullanıcının gereksinimlerine bir yanıt. Şunları belirtti:

Biraz düşündükten sonra, mevcut özelliklerimizi ücretsiz tutarken en talepkar hayranlarımızın daha fazlasını elde etmesini sağlamanın tek yolunun bu yükseltilmiş limitleri ücretli bir seçenek haline getirmek olduğunu fark ettik.

Ücretli kullanıcılar için sunulan yeni özellikler arasında. Takip edebilecekleri kanal sayısının genişletilmesi ücretsiz kullanımın sunduğu 500’den 1.000’e kadar. Ve ayrıca her klasörde 200 sohbet bulunan 20 sohbet klasörünün oluşturulması yer alıyor. Bu yeni hizmet katmanının fiyatlandırması yazılı olarak açıklanmadı, ancak Techcrunch’a göre tahminler altı dolara yakın.

Para Kazanmaya Giden Yol

Bu, Telegram’ın dünya çapında binlerce kişiye ve şirkete mesajlaşma ve içerik yönetim sistemleri sağlayan platformdaki hizmetlerden para kazanmaya yönelik ilk girişimi değil. Şirket, geçtiğimiz yıl sponsorlu mesajlar özelliğini kullanıma sunarak, reklam verenlerin bu tür mesajları 1.000’den fazla abonesi olan büyük kanallara koymasına olanak tanıdı.

Bununla birlikte, para kazanma konusundaki en büyük girişim, Telegram’ın gram adı verilen kendi tokeninin piyasaya sürülmesiydi. Girişim, dünyanın dört bir yanındaki yatırımcılardan 1 milyar dolardan fazla para toplamayı başardı. Ancak nihayetinde 2019’da şirkete karşı geçici bir kısıtlama emri çıkaran ABD SEC tarafından kapatıldı. Bu, Telegram’ın token lansmanını durdurmasına neden oldu ve parayı yatırımcılara iade etmek, ayrıca kuruma para cezası ödemek.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.