a

Pantera Destekli Coinsuper, Kullanıcı Fonlarını Dondurdu

Müşteriler, Kasım ayından bu yana Coinsuper’den para veya token çekemediklerini bildiriyor. Pantera Capital tarafından desteklenen bir Hong Kong kripto borsası olan Coinsuper, müşterilerin Kasım ayından bu yana varlıklarını geri çekemediklerini bildirdi. Bildirinin ardından ağır eleştirilerin hedefi haline geldi.

Cuma günü yapılan bir araştırmaya göre, Hong Kong borsası Coinsuper’in kullanıcıların paralarını ve kripto varlıklarını dondurduğuna dair raporlar ortaya çıktı. Beş müşteri, para çekme işlemlerinin Kasım ayında dondurulduğunu gördü. Bunun ardından yaklaşık 55.000 dolar değerinde token ve nakit yatırımlarını çekemedikten sonra polise başvurdu.

Şimdiye kadar sadece beş kullanıcı durumu polise bildirmiş olsa da, dondurulan fonların gerçek miktarı muhtemelen çok daha yüksek. 2021 boyunca, Coinsuper’deki günlük işlem hacimleri sürekli olarak 20 milyon doların üzerinde kaldı. Ancak, kripto veri sitesi Nomics’e göre, Ekim ayında hacimler azalmaya başladı ve 2,59 milyon dolara kadar geriledi.

ABD varlık yönetimi şirketi Pantera Capital, Coinsupers’in en eski yatırımcılarından biriydi. Hatta 2018 Serisi A finansman turuna miktar açıklanmayan bir yatırım gerçekleştirdi. Son çıkan skandallara rağmen, Pantera Capital hala Coinsuper’i web sitesinde yatırımcılar arasında yer alıyor. 

Coinsuper’in varlık dondurması, merkezi borsalarda para ve token bırakma tehlikesini vurguluyor. Blockchain güvenlik firması PeckShield’e göre, Singapur merkezli bir kripto borsası olan AscendEX, son zamanlarda bilgisayar korsanlarına tahmini 77,7 milyon dolar kaybetti. AscendEX, müşterilerine kaybolan tokenleri tazmin edeceğine dair güvence vermiş olsa da, saldırı muhtemelen kullanıcıların para çekme kabiliyetine müdahale edecektir.

Basından bazı gruplar, Coinsuper ve Pantera Capital’e konu hakkında konuşmak adına ulaştı. Şikayetlerin artmasına ve açıklama beklenmesine rağmen her iki şirkette herhangi bir şekilde açıklama yapmadı.

Değerli okurlarımız, Kripto dünyasından anında haberdar olmak isterseniz Twitter ve Telegram sayfamızı takip edebilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.