CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Peter Schiff’ten Bitcoin’e Yeni Salvo!

peter, Peter Schiff’ten Bitcoin’e Yeni Salvo!

Ünlü altın böceği Peter Schiff, Bitcoin’in değerinin düşmesinin ardından, tekrar eleştirmek için Twitter hesabına yöneldi.

Bitcoin, geçtiğimiz hafta yaşadığı mega rallinin ardından, nihayet beklenen düzeltme ile karşı karşıya kaldı ve neredeyse 30 bin dolara kadar geriledi. Bu durum BTC eleştirmenlerine bir fırsat verdi.

Peter Schiff Kurumsal Yatırımcı Sayısınız Az Olduğunu Söylüyor

Geçtiğimiz ay içerisinde, kurumsal firmaların BTC’ye olan yatırımları önemli bir ölçüde arttı. Önemli Wall Street yatırımcılarının bir çoğu milyonlarca dolar değerinde BTC yatırımı gerçekleştirdi. Ancak Peter Schiff konu hakkında farklı bir düşünceye sahip. Schiff’e göre BTC alan kurum sayısı oldukça az.

Çok az kurumsal yatırımcı Bitcoin satın alıyor. Ancak alan kişiler çok yüksek ses çıkardığından ötürü çok fazla alım varmış gibi görünüyor. Bunun sebebi de fiyatı yüksetmek için başkalarını ikna etmek. Finans medyası da bu tip kişilere konuşmaları için bir platform sunuyor.

Peter Schiff

Ancak, Peter Schiff bir finansal medya manipülasyonu teorisini savurmaya çalışırken, Gemini borsasının kurucu ortağı Tyler Winklevoss, Schiff’in iddialarına cevap verdi. Winklevoss, Schiff’in iddiasının tamamen yanlış olduğunu dile getirdi.

Ek olarak Bİtcoin’e büyük bir kurumsal ilgi olduğu açıkça da görülüyor. Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) tarafından yapılan sürekli alımlar, OTC anlaşmaları, soğuk depolamaya giden Bitcoin borsası çıkışları ve çok daha fazlası. Temelde Peter Schiff, Bitcoin hakkında olumlu hiçbir şeyi kabul etmeyen bir kişi. BTC hakkındaki görüşleri son derece çocuksu.

Schiff’in özellikle sevmediği şey, Bitcoin’in Altın ile karşılaştırılması. Fox Business ile son röportajında ​​Peter Schiff, “Tüm bitcoin, aptal altının en son yinelemesidir ve onu satın alan herkes nihayetinde aptaldır” dedi. Ayrıca, insanların bir gün BTC’nin paraya dönüşeceği yanılsaması içinde olduklarını da sözlerine ekledi.

Bitcoin paranın tanımına kesinlikle uymuyor. Paranın bir meta olması gerekiyor. Sadece değişim için bir araç değil, kendisinin de bir değeri bulunması gerekiyor.

Ancak ne yazık ki JPMorgan gibi bankacılık devleri bile Bitcoin’in Altın için bir tehdit olduğunu kabul etti. Schiff ise bu konuyu kabullenmeyecek gibi görünüyor.

Kaynak: Coin Gape

Benzer Yazılar

Dijital Yuan Büyümeye Hızla Devam Ediyor

Yavuz Cem AKYOL

SEC, 56 Kripto Para Firmasına Dava Açtı

Yavuz Cem AKYOL

Avanti, ABD’deki İkinci Kripto Bankası Olma Lisansını Aldı

Yavuz Cem AKYOL

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku