a
coinnet

Piyasalardaki Düşüş Bir Kripto Para Borsasını Daha Kapattı!

Kripto para piyasalarının yaşadığı düşüş sadece kripto para yatırımcılarını değil, sektörün en önemli unsurlarından olan kripto para borsalarını da etkiledi. Brezilya merkezli kripto para borsası XDEX de yeni yayınladığı açıklamasında artık hizmet vermeyeceğini belirtti.

XDEX de Sektöre Veda Etti XDEX kripto para platformu Latin Amerika içerisindeki en büyük hisse senedi broker’ı olarak da biliniyordu. Firma, müşterilere kripto para depolama hizmeti de sunuyor ve kapanışını duyurduktan sonra bu kripto paraların çekilmesi için 30 günlük bir süre verdi. XDEX tarafından yapılan açıklamada piyasanın seyri, rekabet ve birkaç regülasyonla ilgili sorun ve ilerlemenin kendilerini olumsuz etkilediğini, bu sebeple projenin sonlandırılması gerektiğini belirtti.

30 günlük süre içerisinde borsadaki kripto paralarını satmayan veya varlıklarını çekmeyen müşteriler için borsa bunları müşteri adına gerçekleştirecek ve 3 iş günü içerisinde XDEX’e kayıtlı banka hesabına gönderecek. 2018 yılında piyasaya giriş yapan XDEX, Brezilya içerisindeki yatırımcıları kripto para sektörüne çekmek için önemli bir rol oynadı.

Platform Latin Amerika’nın en büyük broker firması olan XP Investimentos’un iştiraki olarak biliniyor ve bu sebeple batması veya kapanışını açıklaması birçok kişiyi şaşkına çevirdi. Bu, Brezilya içerisinde kapanışını açıklayan ve Bitcoin alım satımına odaklı dördüncü kripto para borsası oldu.

Kripto para borsalarının özellikle düşüş yaşanan şu günlerden sağ kurtulup kurtulamayacağı ise büyük bir endişe konusu.

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.