a

Polkadot, Binance Desteğinin Ardından Yükseliyor

Ethereum rakibi Polkadot (DOT), kripto borsası Binance’ten yeni bir kabul aldıktan sonra sessizce büyük kazançlar elde ediyor.

CoinMarketCap’e göre DOT, 24 Aralık’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 7.65 dolara yükseldi. Bu da altı günlük bir sürede %60’lık bir yükselişe işaret ediyor.

Polkadot’un yükselişi, Binance’in Polkadot’un ekosistemi etrafında inşa edilen projeler için 10 milyon dolarlık fon sağladığını açıklamasından bir gün sonra geldi. Milyon dolarlık yatırım, borsanın merkezi olmayan finans deneyimlerini kullanıcılarına sunma çabalarının bir parçasıdır.

Duyurudan bu yana Polkadot, Binance’in ana sayfasında ETH’nin yerini aldı. Bu durum sayesinde DOT, dünyanın en büyük ikinci kripto para birimine, potansiyel bir rakip olabilme adına oldukça iyi bir fırsat yakalamış oldu. Zira böylelikle Polkadot kendisine daha fazla alan bulmuş durumda.

Polkadot Hızla Büyüyor

Hızla büyüyen bir blockchain ekosistemi olan Polkadot, blockchain’ler arasında sadece tokenlerin değil, herhangi bir verinin transferini kolaylaştırarak kripto alanının karşılaştığı en önemli sorunlardan birisi de ele almış oluyor.

Protokolün yerel varlığı olan DOT’un üç amacı bulunuyor. DOT, bir yönetim tokenı olarak işlev görür vetoken sahiplerine, protokolün tam denetimi için fırsat verir. Ayrıca sahiplerin, ağı güvende tutmak için tokenlarını paylaşmalarına izin verir. Ek olarak, DOT, sahiplerinin yeni zincirler oluşturmak için tokenları bağlamasına olanak tanır.

Binance’e göre Polkadot şu anda yüzlerce projeyi destekliyor.

“Polkadot, yakın zamanda piyasaya sürülen Reef Finance dahil, bugüne kadar 300’den fazla ekosistem projesini destekleyen, hızla büyüyen bir blok zinciri ekosistemidir. Çok zincirli bir işletim ortamı olarak Polkadot, zincirler arası kayıtları, hesaplamaları, varlıkları ve veri aktarımını destekler. “

Hatırlanacağı gibi daha öncesinde Bloomberg, Polkadot’u “Ethereum katili” olarak tanımlamış ve bu konu uzun süre boyunca gündemde kalmıştı.

Ancak risk sermayedarları yöneticileri her iki platformun birlikte var olabileceğini ve bu nedenle rakip olmalarına gerek olmadığını savunuyorlar.

İki platformda, akıllı sözleşme odaklı platform olmalarından ötürü, sıklıkla birbirleriyle karşılaştırılmaktadırlar. Ancak iki platform arasında bazı farklar söz konusudur. Ethereum’a nazaran Polkadot’un daha fazla zincire zahip olduğu ve ölçeklendirmeye odaklandığı bilinmektedir.

Kaynak: Daily Hodl

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.