a
coinnet

Polkadot, bu sinyallerin ardından düşüşüne devam edebilir

Polkadot, alçalan üçgen kırılımının ardından alt trend çizgisinin altına düştü. Sonuç olarak, DOT, son yedi gün içinde değerinin %11’inden fazlasını kaybetti ve piyasa değerine göre en üst sıralarda yer alan, haftalık en çok kaybı yapan kripto para oldu.

Grafiklerde DOT, 4 saatlik 200-SMA (yeşil) tarafından destekleniyordu, ancak Müthiş Osilatör ve MACD boyunca düşüş sinyallerinin ardından uzun süreli bir satışa maruz kaldı. Biz bu haberi girerken dahi DOT son 24 saat içinde %1 düşüşle 45,5 dolardan işlem gördü.

Polkadot 4 saatlik Grafik

DOT’un azalan üçgeni, rekor seviyelerin 55 dolarda kırılmasının ardından şekillendi. Düşüş modelinde bir kırılma gözlemlendiğinde, DOT yaklaşık %14 düştü ve Temmuz ayından bu yana beş temas noktası olan alt trend çizgisini kırdı.

Açığa satış artık bir tehdit olduğundan, DOT 200-SMA’sının (yeşil) altına zayıflayabilir ve günlük 50-SMA (gösterilmemiştir) ile çatışan bir bölge olan %78.6 Fibonacci seviyesine geçebilir. Satış devam ederse, %50 Fibonacci seviyesi ve üst eğimli bir trend çizgisinin birleşmesi, yükselişin tersine dönmesi için temel sağlayabilir.

Akıl Yürütme

Müthiş Osilatör boyunca daha düşük zirveler, yeni bir ATH’ye anında geri dönüş bekleyenler için cesaret verici değildi. Bununla birlikte, bir sonraki düşük, bir yükseliş ikiz tepe kurulumunun ortaya çıkıp çıkmayacağını belirleyecektir. Olumlu kurulum, önümüzdeki oturumlarda gelişmesi durumunda bazı satın alma sinyalleri sağlayacaktır.

Bu arada, DMI düşüş görünümünü sürdürdü ve 44’lük ADX okuması güçlü bir yön eğilimi gösterdi. Şimdi 4 saatlik RSI aşırı satım bölgesindeydi ve aynı durum bazı kazanımları tetikleyebilir, ancak yarı çizgisinin altına düşmek üzere olan günlük RSI ile karşılaştırıldığında, biraz daha aşağı yönlü olması oldukça olasıydı.

Çözüm

DOT, MACD ve Müthiş Osilatör üzerindeki düşüş ipuçlarının ardından güneye doğru işlem yapmaya devam edebilir. Alıcılar, %78.6 Fibonacci seviyesinin satışları yumuşatamaması durumunda %61.8 Fibonacci seviyesinde yanıt verebilirler.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.