a

Polkalokr ile AMA Etkinliği

1. Bilmeyenler için kısaca Polkalokr ‘u ve çözmeyi amaçladığınız sorunları anlatır mısınız?

1/ Güven: Çekme ve yatırma işlemlerindeki dolandırıcılıkların yatırımcıların ceplerine zarar veriyor ve bu büyük bir sorun. Blockchain doğası gereği güvenlidir, ancak kötü aktörler düzenlemeden yoksun bir alanda gelişir. Kendimizi yani Polkalokr ‘u düzenlemek topluluğa bağlıdır ve bunu, likidite kilitlemesinden takım token kilitlemelerine kadar çoklu kilitleme mekanizmalarıyla başarmayı umuyoruz. Ayrıca, projeler için sosyal güven ve kanıt sağlamaya yardımcı olacak panomuza da sahip olacağız.

2/ Şeffaflık: Tokenomik tartışmalı bir konudur. Bir projenin token’larıyla ilgili ayrıntıları bulmak genellikle zordur. Pek çok proje, bu bilgiyi teknik incelemede bir yere gömüyor, bazıları ise lansmandan sonra sitelerinden tamamen kaldırıyor. Polkalokr Kontrol Panelimiz aracılığıyla proje token’larınaşeffaflık getireceğiz.

3/ Basitlik ve Ölçeklenebilirlik: Kripto alanının çoğu, geliştiriciler tarafından geliştiriciler içindir ve geleneksel pazarlardan veya perakende alanından gelenlerin çoğunun kafasını karıştırabilir. Güven oluşturmaya, varsayılan olarak şeffaflık oluşturmaya yardımcı olduğumuzda, günlük kullanım için blok zinciri teknolojisinin düzenli olarak benimsenmesini gerçekten sağlayan kullanıcı merkezli deneyimler oluşturmaya yardımcı olabileceğimize inanıyoruz.

2. Polkalokr, token’ların dağıtımını nasıl daha şeffaf hale getirir ve şeffaflığı nasıl sağlar?

Bu harika bir soru. Şu anda proje token’ları kurucu cüzdanlarında tutulmaktadır ve herhangi bir zamanda atılabilir. Token’ları bir Polkalokr akıllı sözleşmesine kilitlemek, bir projenin hakediş programına güven ve şeffaflık getirmeye yardımcı olacak ve token’ların yatırımcılara her zaman zamanında dağıtılmasını sağlayacaktır.

Token’lar akıllı bir sözleşmeye kilitlendiğinden, tüm transferler zincir üzerinde gerçekleştirilir ve herkes tarafından görülebilir. Token’ların düzgün bir şekilde dağıtıldığından emin olmanın en şeffaf yoludur. 

Ayrıca Polkalokr, projelere token’larını likidite havuzlarına kilitleme yeteneği vererek, likiditenin kötü aktörler tarafından çekilemeyeceğini bilerek projelere güven verir.

3. Polkalokr ürünlerinin kullanım durumları nelerdir? Bu kullanım durumları için alan ne kadar geniş?

Kısa bir süre önce Medium’da kullanım durumları hakkında bir makale yayınladık, orada çok fazla ayrıntılı bilgiyeerişebilirsiniz. Ancak bu AMA’nın amacı için ana kullanım durumlarımızı özetleyeceğim:

Proje token’larının dağıtımını kilitleyin ve otomatikleştirin. Bu, proje ekibinin ek yükünü ortadan kaldırır ve yatırımcılara token’larının güvenli olduğuna ve zamanında gönderileceğine dair güvence verir. Etkinlik tabanlı dağıtımın tanıtılmasıyla token dağıtımını yeni bir düzeye taşıdık.

Polkalokr Dashboard, kullanıcılara tüm projeler için token’larının kilitlerini izleme yeteneği verecektir. Bir projenin token’larında değişiklik olması durumunda, kullanıcılar bilgilendirilecektir. Kullanıcılar ayrıca kendi portföylerini takip etme olanağına da sahip olacaklar – sadece mevcut değeri değil, gelecekteki dağıtımlardan gerçekleşmemiş portföy değeri için de geçerlidir. 

Swapr, zincirler arası teslim işlemlerini etkinleştirerek kullanıcılara başka bir güvenlik katmanı getirecektir.

Lokr & Swapr birlikte kullanıldığında, kullanıcılarımıza platformumuz aracılığıyla kilitli token ticareti yapma olanağı verecektir.

Bu tamamen kullanılmayan bir pazar olduğu için 4. madde son derece önemlidir. Şu anda toplam piyasa değeri 2 milyar doların üzerinde ve dolaşımdaki tokenlerden oluşuyor. Dolaşımdaki arz değeri mükemmel bir seviyededir. Lokr ve Swapr aracılığıyla dolaşımda olmayan tokenlerin ticaretini kolaylaştıran ve kullanıcıların ‘kilitlediklerini takas etmelerine’ olanak tanıyan yeni bir pazar yaratmayı amaçlıyoruz.

4. Son zamanlarda Polkalokr’daki yenilikler nelerdir? Bir sonraki adımınız için ne planlıyorsunuz?

Nereden başlayacağımı bilmiyorum. Birçok alanda pek çok gelişmeler oldu:

Ortaklıklar: Aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi projeyle ortaklıklar duyurduk:

Oracles: DIA, API3, Kylin Network, Paralink, Ares ve ORAO

Staking: Ferrum Ağı

Sigorta: TIDAL Finans

NFT: Terra Virtua

Oyun: Exeedme

Sentetik – Dafi

DeFi – Konomi, Reef finans, StaFi, YOP ve Deficliq

Staking: Terra Virtua ve Ferrum Network ile ortaklaşa bir staking programı başlattık. 1,15 milyon LKR’nin üzerinde stake yaptık (devre arzının %10’u) ve katılımcılar Terra Virtua tarafından sağlanan özel Polkalokr NFT’yi kazanma şansına sahip olacaklar. Ayrıca kısa süre önce UniFarm ile 8 projenin tokenları stake etmek ve birbirlerinin tokenlerini de ödüllendirmek için bir araya geldiği bir staking etkinliğine katıldık. Biz de bu kohortta havuzumuzu dolduran birkaç projeden biriydik.

Geliştirme: Lokr geliştirme tam gaz devam ediyor, ekip harika bir ürünümüz olduğundan emin olmak için durmadan çalışıyor. Ürünü pazara nasıl sunacağımız ve topluluğumuzun yapılan çalışmalar hakkında bazı bilgiler edinebilmesi için ürünün bir kısmını nasıl tanıtmaya başlayacağımız üzerinde çalışıyoruz. Ayrıca çoklu zincirleri nasıl desteklediğimiz ve farklı zincirler ile l2 çözümleri arasında köprü oluşturmayı nasıl mümkün kılabileceğimiz üzerinde de çalışıyoruz.Böylece yakın gelecekte daha fazlasını paylaşacağız.

Önümüzdeki haftalarda ortaklıklarla ilgili güncellemeler, Lokr ürünümüzle ilgili büyük duyurular, desteklediğimiz zincirler ve köprülemenin nasıl işleyeceği, işe alım planlarımız ve katılan yeni ekip üyeleri hakkında ek bilgiler de dahil olmak üzere bazı önemli duyurularımız olacak. Bulunduğumuz yer oldukça heyecan verici. Yüksek standartlı ürünler sunmak için durmadan çalışıyoruz. 

5. Pek çok benzer proje arasında Polkalokr’ın öne çıkmasını nasıl sağlıyorsunuz, en büyük rekabet avantajınız nedir?

Benzer bir hizmet sunan projeler arasından hiçbiri yapmayı planladığımız şeyi yapmıyor. Sunduğumuz şey şu anda piyasada olan her şeyin ötesine geçen çok zincirli bir token kilitleme ve dağıtım ürünü. Lokr, ilk defa hepsi bir arada olançok zincirli token kilitleme çözümü olacak. Mobil, tablet ve masaüstü üzerinden erişilebilen kesintisiz, çok kanallı bir dijital deneyim platformu ile insan unsurunu ortadan kaldırıp kod aracılığıyla yönetişime odaklanarak Defi alanında güven oluşturmaya yardımcı olacaktır.

Ayrıca, DeFi’deki en son gelişmelerden de yararlanıyoruz ve olaya dayalı dağıtımlara/takaslara izin vermek için Oracle eklentilerini de akıllı sözleşmemize entegre ettik. Akıllı sözleşmelerimize kilitlenen token’lar da sigorta ortaklarımız aracılığıyla tazmin edilecek ve projelere ilk kez kilitli token’larından para kazanma imkanı vereceğiz. Şu anda dolaşımda olmayan tokenler projelere hiçbir şey sunmuyor – Polkalokr, projelerin ilk kez bu kilitli tokenlerden gelir elde etmesini sağlayacak.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.