Popüler Analist, Bitcoin’in bu seviyenin üzerine çıkması gerektiğini aksi durumda yokuş aşağı gitme riski olduğunu iddia ediyor.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Bitcoin, Ekim ayında 10.923 $ ‘a kadar yükselttikten sonra tekrar düştü ve o zamandan beri 10.500$ ile 10.600$ arasında konsolidasyon oluyor. Bu madeni para konsolidasyonda olduğu ve fiyat aralığı daraldığı için oynaklık önemli ölçüde azaldı. Ancak bu durum değişmek üzere!.

Analist ve bir kripto yatırımcısı olan Josh Rager, oynaklığın geri dönmek üzere olduğunu ve Bitcoin’in bu seviyesinin yakında kırılabileceğini söylüyor, ancak hangi yönde? Analist Rager’e göre, 10.900 $ ile 11.150 $ arasındaki fiyat aralığının üzerinde bir kırılma olması durumunda, fiyatın devam eden bir yükseliş eğiliminde bulunacağını gösterecektir. Aksi takdirde, 10.000$ ‘ın altına sarkması durumunda ise aşağı doğru bir hareket olabilmesi muhtemeldir.

“Volatilite artıyor

Bitcoin için sıkışmış alan bu hafta potansiyel bir kırılma ile devam edebilir.

Bitcoin, bir sonraki tepki hareketinde yukarıdaki bölgenin (10.900 $ ila 11.150 $) üzerine çıkamaz ise, muhtemelen aşağı yönlü bir kırılma 10.000 $ ‘ın altına, IMO’ya devam eden bir olasılık görülebilir. “

Bitcoin, art arda 70 gün boyunca 10.000 $ seviyesinin üzerinde kalmayı başardı. ki bu durum, Bitcoinin bu seviyenin üzerinde çok uzun bir süre kaldığı rekor bir dönem. Cryptocurrency youtube kanalı Altcoin Daily’ye göre, bu, kripto paranın Venezuela gibi ülkelerde daha fazla popülerlik kazandıkça, Bitcoin’in yükseliş eğiliminin olaysız piyasa koşullarına rağmen bozulmadan kaldığının bir göstergesi.

Başka bir analist Timothy Peterson, Bitcoin fiyatının yakın zamanda 10.000 doların altına düşmeyeceğini tahmin etmişti. Mevcut konsolidasyondan önceki agresif fiyat hareketleri sırasında dijital varlığın anlık olarak fiyatının 10k USD altına düşse de, seviyenin hemen üzerindeki 70 gün boyunca kalarak Bitcoin’in gerçekten’de 10 bin dolarlık yarışı kazandığının bir göstergesi olabilir dedi.

Kayda değer bir nokta ise, Bitcoin’in 1 Ekim’den bu yana ilk kez 10.700 doları aşmış olmasıdır.

Yukarı doğru hareket devam ederse, bu Rager’ın bahsettiği oynaklığın geri dönüşü olabilir ve şu anda gördüğümüzden daha heyecan verici günler getirebilir.

Bu arada, Altcoinler de Bitcoin’in konsolidasyonunu takip etti ve son yedi gün boyunca ilk onda olanlar kırmızı renkte görünüyor. Bitcoin’in yukarı doğru kırılmasıyla, genelde olduğu gibi aynı senaryoyu takip edebilir veya olumsuz etkilenebilirler.

 

Kaynak: zycrypto.com

Yorum Yaz

isimFiyatGrafik (7gün)
bitcoin
Bitcoin (BTC)
$58,134.00
ethereum
Ethereum (ETH)
$2,080.07
binancecoin
Binance Coin (BNB)
$408.18
ripple
XRP (XRP)
$1.02
tether
Tether (USDT)
$0.998