a

Popüler Kripto Para Yatırımcısı Michael Saylor Kimdir?

Kripto para piyasasını bir okyanus olarak tanımlarsak bu okyanus içerisinde de irili ufaklı balıklar bulunmaktadır. Michael Saylor da uzun bir süredir piyasa içerisinde bulunan yatırımcılardan biridir. Microstrategy isimli şirketin kurucusu ve CEO’su olan Saylor, şirketin adına düzenli olarak kripto para satın alıyor. İşte detaylar!

Kaç Adet Bitcoin ‘e Sahip?

Şu an toplamda 92.079 adet Bitcoin’e sahip olan şirket piyasada güçlü bir yere sahip. Uzun yıllardır Bitcoin biriktiriyorlar. Son dönemlerde milyarlarca dolarlık satın alım yapılmasına rağmen toplam maliyet düzeyi 24.000 doların biraz üzerinde duruyor.

Kripto Para Fikrini Aşılıyor

Michael Saylor, düzenli olarak Bitcoin ve diğer kripto para birimleri hakkında da olumlu konuşmalar yapıyor. Kendisi popüler bir yatırımcı ve iş adamı olmasından dolayı sık sık haber programlarına da konuk oluyor. Yöneltilen sorulara ise kriptonun geleceğini öne sürerek olumlu aşılamalar yapıyor.

Şirket tarafından yapılan satın alımlar şeffaf bir şekilde paylaşılıyor. Bu yapılan açıklamalarda şirketin Bitcoin yatırımlarından önemli ölçüde kar elde ettiği görüldü. 2020 yılında toplamda 480.7 milyon dolar değerinde kar bilançoya eklendi. Bu kar kazancının 250 milyon dolarlık kısmıyla 2021 yılında Bitcoin satın alındı. İlerleyen dönemlerde önemli yükselişler bekleyen CEO, daha fazla yatırım yapacağını da her fırsatta dile getiriyor.

MicroStrategy Ne İş Yapıyor?

1989 yılında Michael Saylor ve Sanju Bansal ortaklığında Amerika’da kurulmuştur. İş zekasını yönlendirmek, mobil uygulamalar geliştirmek ve çeşitli yazılımlar geliştirmek üzerine çalışmaktadır. Diğer bir deyişle bir veritabanı bulunur. İçerisinde bulunan verileri ise kullanıcılara farklı yollarla sunmaktadır.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.