CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Ripple, 2030 yılına kadar karbon net-sıfır için bastırıyor, tüm kripto oyuncularını “sorumlu” olmaya çağırıyor

Ripple, Ripple, 2030 yılına kadar karbon net-sıfır için bastırıyor, tüm kripto oyuncularını “sorumlu” olmaya çağırıyor

Ripple, 2030 yılına kadar karbon net-sıfır olma taahhüdünü açıkladı ve bunu yapan ilk blockchain şirketi olduğunu iddia etti ve bunu başarmak için ortaklıklar kurdu.

Ripple, Ripple, 2030 yılına kadar karbon net-sıfır için bastırıyor, tüm kripto oyuncularını “sorumlu” olmaya çağırıyor

Şirket, “fintech’in sürdürülebilir olmasını sağlamaya” yardımcı olmak için koruma kuruluşları Rocky Mountain Institute ve REBA’nın yanı sıra Energy Web Foundation ile ortaklık yapıyor – Ripple‘ın söylediği bir hedef “kritik”.

 

Energy Web Foundation ile yapılan işbirliği, Ripple’ın dünya çapındaki yerel pazarlarda yenilenebilir enerji satın alarak herhangi bir blok zincirinin karbondan arındırılmasına olanak tanıyan açık kaynaklı bir araç olan EW Zero’yu birlikte yarattığını gördü. Şu andan itibaren, herhangi bir blockchain geliştiricisi araca erişebilir ve araçtan yararlanabilir.

 

Blockchain teknoloji lerinin çevresel etkisi – özellikle Bitcoin ve diğer kripto para birimleri – sıcak bir düğme sorunu olmaya devam ediyor. VMware CEO’su Pat Gelsinger, Bitcoin’in elektrik tüketiminin “suçlu” olduğunu söylerken, geçen Temmuz ayında bir rapor Bitcoin’in enerji tüketiminin “İsviçre’ninkine eşit” olduğunu öne sürdü.

 

Mart ayında bu yayına konuşan dijital varlıklara ve dağıtılmış sistemlere odaklanan bir araştırmacı olan Michel Rauchs, durumun çok daha karmaşık olduğunu söyledi. “Bitcoin’in şu anda farklı insanlar için değerlendirilme şekli tamamen özneldir” dedi. “Bazı insanlar için bu hayatlarının önemli bir parçası; diğer insanlar için bu bir tür hiledir ve kesinlikle tükettiği elektriğe değmez.

 

Rauchs, “Bugün söyleye’bileceğimiz tek şey, Bitcoin’in şu anda en azından doğrudan iklim değişikliğine katkıda bulunmadığı, ancak enerji tüketimi seviyesi gerçekten yüksek,” diye ekledi.

 

Yukarıdaki “hemen şimdi” kelimelerine bakıldığında, uzun vadeli bir plana ihtiyaç vardır. Ripple, 2030 yılına kadar üç ana hedefe ulaşmak istiyor:

 

  • Ripple’ın ofisleri ve çalışanları olduğu pazarlarda karbon ayak izini kapsamlı bir şekilde ölçün ve azaltın ve temiz, yenilenebilir enerji satın alın
  • Kalan tüm emisyonları ortadan kaldırmak amacıyla yenilikçi karbon giderme teknolojisini finanse edin
  • Yenilikçi koruma kuruluşları ve akademi ile ortaklıkları genişletin

Bunun uzun bir yol olduğunu belirtmekte fayda var. Çok daha olgun bir teknoloji olan bulut bilişim ile ilgili olarak, Google geçen ay 2030 yılına kadar her yerde karbonsuz enerji ile işini yürütme taahhüdünde bulunma konusunda rahat hissetti, ancak işinin bazı alanlarında halihazırda karbon nötr olsa da. Yine de Ripple, CEO’sunun sözleri akla gelebilecek bir şeyse agresif bir duruş sergiliyor.

 

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, “Blockchain ve kripto’nun ana akım olarak benimsenmesi cesaret verici olsa da, küresel finansın geleceğinin sürdürülebilir olmasını sağlamak için nasıl inovasyon yaptığımızı sürekli olarak değerlendirmeliyiz” dedi. “Dijital ödemeler gelişmeye devam ederken, dijital dönüşümün gezegenimiz pahasına olmamasını sağlamak için bir endüstri olarak uzun vadeli sistematik değişiklikler yapmamız gerekiyor.

 

“Bu değişime öncülük ediyoruz ve tüm kripto oyuncularını kendilerini sorumlu tutmaya çağırıyoruz – daha çevreci seçimler yapmak için enerji tüketimini izliyoruz” diye ekledi.

Benzer Yazılar

DeVere CEO’su, Bitcoin yıl sonuna kadar kurumsal bir ilgi Çığ’ına girerek 2017 tarzı patlama yaşayacağını söyledi

Kasım ERTAŞ

Bitcoin Volatilitesinde Rekor Düşüş

Sezer

Tether’s Bank, Bitcoin’de ‘Büyük Pozisyonu’ Açıkladı

Hilal DERİN

1 Yorum

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku