a

Ripple Davası: Eski SEC üyesi, Ripple’a açılan davanın nedenini sorguladı

Eski SEC komisyonu üyesi Joseph Grundfest’in Jay Clayton ve SEC’i Ripple Labs aleyhine yatırımcılara “potansiyel olarak milyarlarca zarar” nedeniyle dava açma konusunda uyardığı bildirildi. Ripple davası gündemde yerini halen koruyor.

Diğerlerinin yanı sıra kripto para birimi sektörüne odaklanan bir avukat olan John E. Deaton, dün Twitter’da bildiri yayınladı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple Labs aleyhine açtığı davaya daha fazla ışık tutan bir başlık yayınladı. Dava, geçen yıl Noel’den ve SEC Başkanı Jay Clayton’ın ayrılışından sadece birkaç gün önce açılmıştı. Bu nedenle davanın arkasında üst düzey yetkililerin bilinmeyen nedenlerden şüphelenilen sesler vardı.

Eski SEC komisyoncusu, yatırımcıların milyarlarca dolar kaybedebileceği konusunda uyardı. 

John Deaton, SEC’in ABD Başkanı Ronald Reagan’ın eski bir SEC komiseri olan Joseph Grundfest tarafından Ripple’ın XRP’sine karşı “SEC yaptırım eyleminin büyüklüğü” dikkate alındığında milyarlarca dolar kaybedebileceği konusunda uyarıldığını iddia etti. Grundfest’in davayı açmadan önce Clayton’a bir mektup gönderdiği, burada sonuçlara ilişkin ayrıntılı uyarıda bulunduğu ve aynı zamanda gerekçeleri sorguladığı bildirildi. Deaton’a göre, eski SEC komiseri, XRP’nin kayıtsız güvenliğini ilan eden sadece dava açmanın, “aracı piyasa hizmet sağlayıcılarının göçünden kaynaklanan milyarlarca dolarlık zarara ilişkin muhteşem bir senaryoya yol açacağı” konusunda uyardı. Ripple davası etkileri önümüzdeki günlerde görülecek.

Ripple, SEC davasıyla ilgili sorunlarla karşılaşmaya devam ediyor. 

XRP fiyatı, SEC’in blockchain firmasına karşı dava açtığı günden bu yana düşmeye başladı. Dava, Ripple’ın yasadışı bir ICO ile uğraştığını ve XRP tokenini SEC’e güvenlik olarak kaydetmeden sattığını iddia etti. Ancak Ripple, XRP’nin bir menkul kıymet olmadığını iddia etti. SEC, davada Ripple’ın mevcut CEO’su Brad Garlinghouse ve kurucu ortağı Chris Larsen’i seçti. Ripple, davayla mücadele etmeye kararlı ve mali düzenleyici ile yasal mücadelede mücadele etmeye çalışıyor. SEC dava açtı beri ABD’de çeşitli kripto borsaları gelmiş delisted kendi platformlarından XRP cryptocurrency. 

Kaynak: coinnounce

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.