CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Ripple Davası: Eski SEC Yetkilisi, Sürpriz Gelişmelerin Sinyalini Verdi!

ripple, Ripple Davası: Eski SEC Yetkilisi, Sürpriz Gelişmelerin Sinyalini Verdi!

ripple davası

Davis Polk hukuk bürosu ortağı ve avukat mensubu olan Joseph Hall, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), Ripple (XRP) aleyhine açtığı yasal dava için beklenmedik sonuçların ortaya çıkabileceğini ve davanın Ripple (XRP) nezdinde sonuçlanabileceğine dair yorumlarda bulundu.

Ripple aleyhine açılan SEC davası, kripto sektöründe beklenmeyen bir bomba etkisi yaratmıştı. Dava süreci boyunda görüşmeleri yakından takip eden taraflar, olası sonuçlar hakkında spekülasyonlar yarattı.

SEC, açtığı davada Ripple’ın perakende yatırımcılarına kayıtsız teminatları XRP olarak sattığı iddiası ile karşımıza çıktı. SEC davası patladıktan hemen sonra Ripple, Florida’da bir dava ile daha karşı karşıya kaldı. Art arda yaşanan bu davalar, Ripple kanadını bir hayli yıpratmış gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir: Ripple, Florida’da Bir Dava İle Karşı Karşıya

Bütün kripto para dünyasını ilgilendiren bu dava süreci, sektörün geleceği açısından genel bir tehdit yaratmakla beraber diğer coinleri de etkileyebilir. Ancak, her halükarda XRP kanadında dava kaynaklı dalgalanmalar devam edecek gibi görünüyor.

Ripple (XRP), SEC tarafından açılan davanın galibi olabilir!

2003 – 2005 yılları arasından SEC çatısı altında görev almış olan Joseph Hall, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nda bulunduğu süreçte edindiği bilgiler doğrultusunda Ripple için yaşanan süreç hakkında düşüncelerini dile getirdi.

SEC tarafından Ripple aleyhine açılan davanın Joseph Hall içinde bir sürpriz olduğunu “Thinking Crypto” ile yaptığı röportajda itiraf eden Hall, bir takım öngörülerde bulundu:

Davayı inceleyen yargıç, Ripple çatısı altında yer alan XRP’nin aleyhine açılan davada belirtildiği gibi ”yatırımcıya kaçınılmaz bir zarar” yaratmayacağı konusunda hemfikir olabilir.

Ayrıca, Hall şunları da ekledi;

ABD federal menkul kıymetler yasalarının, korumak için tasarlandığı ve burada mantıklı olabilecek bazı çıkarlar olduğunu düşünüyorum. Bu sektörün ne tür gereksinimler gerektirdiği konusunda çok dikkatli olmalısınız.

En büyük yatırımların ABD merkezli yapıldığı coin piyasasında Ripple aleyhine yaşanacak bir durum diğer token ve coinleri de olumsuz etkileyecek gibi görünüyor. Bu yüzden ABD’nin bu denli büyük bir riski alması pek mantıklı görünmüyor.

XRP hakkında dönen dedikodular ve tahminler devam ederken kripto para dünyası da gelişmeleri heyecanla takip ediyor. Özellikle son zamanlarda altcoinlerde yaşanan büyük dalgalanmalar gözleri XRP’ye çevirdi.

Sizde kripto para dünyasında yaşanan en güncel haberlerden ve analizlerden anında haberdar olmak için bizi takip etmeyi unutmayın!

Kaynak: blockchain.news

Exit mobile version