Ripple – SEC Davasında İşler Karıştı!

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Ripple – SEC davası, hemen hemen her gün yeni bir gelişmeyle devam ediyor. Davanın son gelişmelerine göre Ripple “adil bildirim eksikliği ve gereken süreç” üzerine bir savunma yaptı. Fakat, bu önerge mahkeme tarafından reddedildi ve işlerin alevlenmesi için zemin oluşturdu. SEC, Ripple’ın XRP token’ını bir menkul kıymet olarak kabul edeceğini iddia ediyor. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ise Ripple’ın avukat ordusuna olan güveninin tam olduğunu söyledi. Fakat, mahkemenin “adil bildirim eksikliği ve gereken süreç” itirazının reddedilmesinden sonra umut ışıkları biraz sönük yanıyor.

Ripple, SEC’in dava açmadan önce bir ihtar göndermesi gerektiğini iddia ediyor. Ayrıca SEC’e verilen yetkinin kullanılmadan önce yönergeler ve düzenlemeler meydana getirmesi gerektiğini belirtti. Fakat, Hukuk Usulü kanununa göre finans katılımcılarına uyarıda bulunma zorunluluğu olmadığı açıkça belirtilmiştir. Bu nedenle de Ripple – SEC davasında mahkemeye sunulan bu savunma reddedilmiştir.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ABD’yi Eleştirdi

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda Ripple – SEC davası hakkında konuştu. Davanın gidişatını beğendiğini belirtirken bir yandan da ABD’yi eleştirdi. XRP’nin menkul kıymet olup olmadığını sorgulayan tek ülkenin ABD olduğunu söyledi. Ayrıca, Amerika’nın finansal sistemi 8 farklı kurum tarafından takip ediliyor. Bu kurumlar arasında da yalnızca SEC’in Ripple’a bu şekilde bir tavır takındığı açıkça görülüyor. Brad Garlinghouse, tüm bu çıkarımları elinde tutarak eleştiri yağmurunu başlattı. ABD’nin diğer finans kurumlarının XRP’yi yalnızca bir dijital ürün olarak görürken, SEC’in amacını anlamaya çalıştığını dile getirdi. Son olarak ise Ripple – SEC davası hakkında bir istekte bulundu. Amerika Birleşik Devletleri’ne ait hazineyi kapsayan tüm finansal kurumların, SEC’in görüşünden ağır gelmesini bekliyor.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

Yorum Yaz

isimFiyatGrafik (7gün)
bitcoin
Bitcoin (BTC)
$58,134.00
ethereum
Ethereum (ETH)
$2,080.07
binancecoin
Binance Coin (BNB)
$408.18
ripple
XRP (XRP)
$1.02
tether
Tether (USDT)
$0.998