a

Ripple, SEC Davasının Ardından 15 Anlaşma İmzaladı

Ripple, CEO Brad Garlinghouse’un yaptığı açıklamaya göre, SEC davasının ardından 15 yeni anlaşma yapmayı başardı.

Şirketin CEO’su, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun 1,3 milyar dolarlık davasının Ripple’ın yeni müşteriler imzalamasını engellemediğini ileri sürdü.

Ripple Büyümeyi Sürdürüyor

Ripple, SEC’in açmış olduğu davaya rağmen büyümeye devam ettiklerini ifade ediyor. Şirket, davaya karşın, büyümeye ve yeni müşteriler ile anlaşmaya devam ediyor. Garlinghouse açıklamasında şu ifadeleri kullandı.

2020 yılı ABD düzenleyicisinin hayal kırıklığı yaratan davranışlarına rağmen şirketimiz için önemli bir yıldı. Milyonlarca RippleNet işlemi gerçekleştirdik. 12 kat fazla büyüdük ve SEC’in davasının ardından 15 farklı anlaşma imzaladık.

Gelen açıklamaya göre, SEC davası açıldıktan sonra dahi, şirket anlaşma yapmayı sürdürdü. Garlinghouse’e göre, bu anlaşmaların ardından, Ripple her zamankinden daha fazla müşteri elde etmiş durumda.

Açıklamada “Asya Pasifik’te (APAC) dijital finansal hizmetler ve ödemelerin birlikte çalışabilirliği için artan bir talep, Ripplenet’in bölgenin birçok KOBİ’leri, fintech’leri ve Psp’leri arasında benimsenmesini daha da artırıyor” ifadeleri paylaşıldı. “2020’de imzalanan anlaşmaların sayısı yıllık %80 arttı ve işlemlerde %1.700’lük bir artış oldu.”

Aynı zamanda şirket bünyesine yeni personeller ve yöneticiler katılmaya devam ettiler. 2020 yılında yılın her çeyreğinde işe alımlar devam etti.

Garlinghouse, ekiplerine Apple, PayPal, Amazon ve Twitter’dan oldukça önemli isimleri eklediklerini ifade etti.

SEC’in Davası

Daha önce paylaşıldığı gibi, SEC 22 Aralık’ta Ripple Labs ve birkaç yöneticisine karşı dava açtı. Düzenleyici, dosyalamasında Ripple’ın 1.3’ten bu yana kayıtsız menkul kıymet tekliflerinde 2013 milyar dolar artırdığını iddia etti.

Kısa bir süre sonra, şirketin yerel tokenı olan XRP’nin piyasa değeri %63 oranında azaldı ve hala küçülmeye devam ediyor. Toplamda, tokenın piyasa değeri, dava öncesinde yaklaşık 27 milyar dolardan bugün yaklaşık 12 milyar dolara düştü. Buna karşılık, çoğu büyük borsa ya XRP’nin ticaretini iptal etti ya da askıya aldı.

Dava öncesinde XRP, en büyük üçüncü kripto para unvanını taşıyordu. Davanın ardından XRP, ilk olarak Tether’in daha sonra ise DOT’un arkasında kalarak 5. sıraya geriledi.

Kaynak: Decrypt

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.