a

Ripple Yeni Ortaklığını Duyurdu

San Francisco merkezli kripto şirketi Ripple, Malezya merkezli bir mobil finansal hizmetler şirketi olan Mobile Money ile yeni bir ortaklık duyurdu. Duyuruya göre, ortaklık Malezya ve Bangladeş’teki cüzdanlar arasındaki ödemeleri teşvik etmeyi ve aynı zamanda iki Asya ülkesi arasında bir havale aracı olarak hizmet etmeyi amaçlıyor.

Firmalar RippleNet üzerinden bağlanacaklar. bKash şu anda Bangladeş’teki en büyük mobil finansal hizmetleri sunmaktadır. Firma ülkede 40 milyondan fazla kullanıcıya hizmet vermektedir.

Ripple Yeni Ortaklık Kuruyor

Bangladeş’teki yerel bankacılık ortağı karşılıklı güven Bankası (MTB) olacak ve Bangladeş Bankası bunu denetleyecektir. Firma, Mobil para ve bKash olmak üzere iki firma arasında bir bağlantı görevi görecek.

BKash CEO’su Kamal Quadir, her iki firma arasındaki ortaklığı memnuniyetle karşıladı. Ona göre, her işlemde yer alan taraflara çok fazla kolaylık getireceği için yabancı para transferleri daha da teşvik edilecektir.

Asya’da Bangladeş, Güney Asya’daki en yüksek havale girişlerinden birine sahiptir; aynı zamanda dünya çapında onbirinci sırada yer almaktadır. Malezya da havale üst kaynakları arasında yer alıyor. Bu nedenle, bu ortaklık büyük olasılıkla her iki ülke arasındaki havale oranını artırmaya yardımcı olacaktır.

Ortaklığın Bangladeş’teki Mobil para kullanıcı tabanını artırmaya yardımcı olması bekleniyor. Firma ayrıca bu kullanıcılara daha iyi hizmet vermelerini sağlayacağına inanıyor.

SEC Davası Yaklaşıyor

Ripple ve SEC arasındaki dava her geçen gün daha fazla yaklaşıyor. Hatırlanacağı gibi SEC, Ripple’ı kayıtsız menkul kıymet satışı yapmakla suçlamıştı.

XRP’nin menkul kıymet olup olmadığına dair tartışmalar sürerken, şirket bundan büyük bir yara almış durumda. XRP’nin değeri davanın ardından %70 oranında bir düşüş yaşamıştı.

XRP ayrıca birçok borsadan da çıkarıldı. Coinbase ve Bittrex, XRP’yi delist ettiklerini duyurdu. Daha sonra da Binance’in ABD şubesi de benzer bir karar aldıklarını açıkladı.

Grayscale de XRP fonlarından vazgeçtiğini duyurdu. Bu da Ripple için büyük kayıplardan bir tanesi olarak öne çıkıyor.

Önümüzdeki ay ön duruşmanın yapılması bekleniyor. Şirketin CEO’su Brad Garlinghouse, her şeye rağmen savaşa hazır olduklarını dile getirdi.

Kaynak: Crypto Politan

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.