a

Satoshi Dönemi Bitcoin Balinası Gizemli Bir Etkinlik Gösteriyor

coinnet
coinnet

Kripto para birimi yatırımcıları ve analistleri, genellikle büyük miktarlarda kripto para birimi içeren ve piyasayı önemli ölçüde etkileyebilen sözde “Bitcoin balinalarının” hareketlerini sürekli izliyor. En son ilgi çekici gelişmede on yılı aşkın süredir uykuda olan bir Bitcoin balinası yeniden ortaya çıktı ve 1.432,93 BTC’yi (37,8 milyon $) yeni bir adres olan “bc1psv”ye aktardı.

Bitcoin biriktirmeye başladığı dönem nedeniyle “Satoshi dönemi” ile ilişkilendirilen bu balina, 9 Nisan 2013 tarihinde BTC başına sadece 195,4 dolar iken 1.432,92 BTC aldı. Bugün, Bitcoin 26.000 $ civarında seyrederken, işlem şaşırtıcı bir takdiri yansıtıyor.

Perspektif olarak ifade etmek gerekirse, balinanın 2013 yılında yaklaşık 280.000 $’lık orijinal yatırımı (her biri 195,4 $’dan 1.432,92 BTC satın alarak), BTC fiyatının 26.000 $ olduğu varsayıldığında şimdi yaklaşık 37.25 milyon $ değerinde olacaktır. Bu şimdi satmaya karar verirlerse yaklaşık 36.97 milyon dolarlık akıllara durgunluk veren bir kâra eşittir.

Bununla birlikte Bitcoin’in takma adlı doğasının, balinanın gerçek kimliğini veya amacını belirlemeyi imkansız kıldığına dikkat etmek önemlidir. Bu örnek, varlığın kötü şöhretli volatilitesine rağmen yatırımlarını sürdüren ve böylece sabrın ve teknolojiye uzun vadeli inancın meyvelerini toplayan Bitcoin’i erken benimseyenlerin bir hatırlatıcısı olarak hizmet ediyor.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.


YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.