a
coinnet

Silicon Valley Bank Bölüm 11 İflas Başvurusunda Bulundu

coinnet
coinnet

Silicon Valley Bank, halihazırda elinde bulundurduğu varlıklara alıcı bulmak için iflas koruması aramayı planladığını duyurdu. SVB, varlıklarının değerini korumak için Amerika Birleşik Devletleri New York Güney Bölgesi İflas Mahkemesi’nde Bölüm 11 iflas için gönüllü bir dilekçe verdi. Dosyalama, SVB Securities, SVB Capital’in fonları ve genel ortak kuruluşlarının sürece dahil edilmediğini gösteriyor.

İflas koruma planı, bankanın 13 Mart Pazartesi günü alternatif seçenekleri araştırdığını açıklamasının ardından geldi. Ancak, California düzenleyicileri bu hafta bankayı kapattı ve Federal Mevduat Sigorta Kurumu’nu (FDIC) alıcı olarak atadı. FDIC, ileriye dönük varlıklarını elden çıkarma yetkisine sahiptir.

SVB şu anda yaklaşık 2,2 milyar $ likiditeye sahip. Ayrıca banka, SVB Capital ve SVB Securities ile SVB Financial Group’taki hisselerinden elde ettiği nakit paraya sahiptir. Diğer değerli yatırımlar da artık feshedilmiş banka tarafından menkul kıymetler hesaplarında tutulmaktadır.

İflas süreci, diğer stratejik seçenekleri değerlendirmeden önce bankanın değerinin çoğunu korumasına izin verecektir. Ayrıca, iflas mahkemesi takibine ilişkin ek dosyalamalar da banka tarafından önümüzdeki günlerde yapılacak.

“Bölüm 11 süreci, SVB Financial Group’un değeri korumasını sağlayacak. SVB Capital ve SVB Securities, uzun süredir devam eden ve bağımsız liderlik ekiplerinin liderliğinde faaliyet göstermeye ve müşterilere hizmet vermeye devam ediyor” açıklaması yapıldı.

Dosyada ayrıca, “SVB Financial Group, Silicon Valley Bridge Bank ile işbirliği içinde çalışmaya devam edecek. Her iki kuruluşun paydaşları için geri kazanılabilir değeri en üst düzeye çıkarmak için pratik çözümler bulmaya kararlıyız” denildi.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.