Singapur Borsası Diginex Bitcoin Teminatlı Kredi Vereceğini Açıkladı

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Bitcoin (BTC), Mart 2020′ den bu zamana kadar yükselişteydi ve fiyatı şimdiye kadar 10 kat arttı. Ayrıca, 2021 yılına harika bir başlangıç yaptı, çünkü son düzeltmeye rağmen BTC hala yıllık %51 artış seviyesinde. Bunun sonucunda, daha fazla yatırım firması Bitcoin’ e ısınıyor ve teminat olarak Bitcoin ile dolar kredileri sunuyor. SCMP’ nin son raporuna göre, Singapur merkezli Nasdaq listesindeki kripto borsası Diginex, Mart 2020’den itibaren müşterilerine kripto kredisi ve borçlanma hizmetleri sunma planları yapıyor.

Diginex CEO’ su Richard Byworth, bu hizmetin kurumsal talebi yakalamaya yönelik olacağını söyledi. Ayrıca, Byworth, Bitcoin’ in dolar üzerinde düşüş eğilimi göz önüne alındığında bunun doğru zaman olduğunu belirtiyor. SCMP’ yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Platformumuzdaki kripto türevlerini ticaret yapan bir yatırımcı, ABD dolarını bizden teminat olarak emanet edilen Bitcoin’ e karşı ödünç alabilir. Bitcoin karşısında dolar değerinin zayıfladığını görürse, bu para birimini bekletmek yerine hemen harcayabilir.

Enflasyon ve para birimi devalüasyonu korkuları, büyük şirketleri ve finans kurumlarını Bitcoin’ e daha da yaklaştırdı. Dolar Endeksi son bir yılda %7.4 düşerken, Bitcoin yükseliş halindeydi.

Diginex, yatırımcıların riskten korunma stratejisinin bir parçası olarak kısa satış amacıyla Bitcoin’ i ödünç almasına izin vereceğini söyledi. Diginex’ te yatımcı verdiği borca karşılık bir ücret alacak. Diginex CEO’ su, bu tür yatırımların önümüzdeki ay başlama olasılığının yüksek olduğunu söyledi.

Asya piyasasında şu anda kripto bazlı finansal ürünlere olan ilgi oldukça yüksek. Diginex, teminat olarak Bitcoin ile dolar kredileri sunan ilk şirket değil. Geçen yıl, ABD merkezli yatırım devi Fidelity, BlockFi ile ortaklığında benzer bir çalışma açıklamıştı.

Asya Piyasasında Kriptoya İlgi Artıyor

Messari Kripto Araştırmacısı Mira Christanto, geçtiğimiz günlerde Asya’ nın kripto piyasasındaki güncel gelişmeleri vurgulayan bir rapor yayınladı. Rapor, kripto gelişmeleri konusunda Asya pazarının oldukça hareketli olduğundan bahsediyor.

Christanto, ilk 10 kripto büyük kripto yatırımcısının altısının Asya merkezli olduğunu yazdı. BTC vadeli işlemlerde işlem hacminin% 94′ ünün ve ETH tabanlı vadeli işlemlerde işlem hacminin % 98′ inin Asya’ dan geldiğini açıkladı. Christanto raporunda şunları belirtti:

Çin, Japonya, Kore, Hong Kong ve Singapur gibi önde gelen kripto ülkeleri derin likidite havuzlarına sahiptir. Diğer ülkelerde de potansiyel büyüktür. Geleneksel finansın doğası kriptonun benimsenmesinde önemli bir rol oynamıştır.

Büyük oyuncular dışında, Vietnam ve Malezya gibi ülkeler de küresel FinTech gelişmelerine önemli katkılarda bulunuyor.

CoinNet Twitter hesabını takip etmek için linke tıklayın.

Yorum Yaz

isimFiyatGrafik (7gün)
bitcoin
Bitcoin (BTC)
$58,134.00
ethereum
Ethereum (ETH)
$2,080.07
binancecoin
Binance Coin (BNB)
$408.18
ripple
XRP (XRP)
$1.02
tether
Tether (USDT)
$0.998