a
coinnet
coinnet
coinnet

Kripto para komisyonculuğu Genesis, FTX çöküşünün dalgalanma etkileriyle karşı karşıya. FTX krizinden en çok etkilenen firmalardan biri olan Genesis’in iflasa doğru gittiği bildiriliyor. Konuyla ilgili konuşan kişiler, Genesis’in şirketi kurtarmak için yeterli parayı toplayamaması durumunda iflas başvurusunda bulunması gerekeceğini söyledi.

Genesis’in en son Apollo ve Binance’den kaynak yaratmaya çalıştığı fakat başarılı olamadığı bildirildi.

Genesis, FTX krizinin bir sonucu olarak yaşanan likidite sıkışıklığını gidermek için en az 1 milyar sermaye toplamaya çalışıyor. Bu amaçla şirket, kripto borsası Binance ile görüştü. Özel sermaye devi Apollo Global Management ile mali yardım için temasa geçildi.

Genesis’in bir sözcüsü, şirket hala alacaklılarla konuşanlarla görüşmelerde bir araya gelmelerini ve iflas düzenlemelerinde bulunmaları gerektiğini, bilgilerin durumunu kodlamaya çalıştığını söyledi.

Genesis ile ilgili durum, kripto odaklı şirketi etkilemeye başlayan FTX vadesinin dalgalanma seyrinin altını çiziyor. Haber, Pazartesi günü normal işlem saatlerinde Bitcoin fiyatlarında sürekli bir düşüşe yol açtı.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.