a

Sadece bir gün önce, Solana adresleri kapsamlı bir saldırının kurbanı oldu. Birkaç cüzdanın özel anahtarları ele geçirildi. Sonuç olarak, iddiaya göre kullanıcıların fonları yetkileri olmadan kaldırıldı ve milyonlarca SOL, SPL ve diğer tokenler boşaltıldı. Konunun Slope cüzdanla ilgili olabileceği düşünülüyor.

Birkaç saat önce, Solana ağı için durum güncellemeleri sağlayan resmi Twitter hesabı Solana Status, yaptığı araştırmaya göre kurban edilen adreslerin bir noktada Slope mobil cüzdan uygulamalarında oluşturulduğunu, içe aktarıldığını veya kullanıldığını açıkladı.

Saldırıya tam olarak neyin sebep olduğu bilinmiyor. Ancak, son güncellemeye göre,

“Bu açık, Solana’daki bir cüzdanda izole edildi ve Slope tarafından kullanılan donanım cüzdanları güvende kalıyor. Özel anahtar bilgileri, yanlışlıkla bir uygulama izleme hizmetine iletildi” açıklaması yapıldı.

Solana Status, ağın güvenliğinin ihlal edilmediğini iddia ederek bu tweet’i attı: “Solana protokolünün veya kriptografisinin tehlikeye atıldığına dair hiçbir kanıt yok.”

Bu, temel olarak, Slope’un eriştiği çekirdek ifadelerin, cüzdanları bilgisayar korsanlarına maruz bırakmış olabileceği anlamına gelir. Phantom, Slope cüzdanlarına ve Slope cüzdanlarından hesapları içe aktarmanın getirdiği komplikasyonların Phantom cüzdanlarının tehlikeye girmesine neden olabileceğine inanmak için bir nedeni olduğunu iddia etmeye devam etti.

Slope Finance, ne dedi?

Slope Finance, birkaç saat önce hack’i kabul eden resmi bir açıklama yaptı. İhlalin doğasına göre bazı hipotezleri olduğunu, ancak bu konuda henüz kesin olmadığını ortaya koydu. Ayrıca, kendi çalışanlarının ve kurucularının cüzdanlarının çoğunun boşaltıldığını da vurguladı.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.