a

Stablecoin ‘ler Gün İçerisinde Kripto Ticaret Hacminin Yüzde 67’sini Oluşturdu!

Kripto para piyasası için stablecoin 'ler oldukça önemli bir yer kaplıyor. Fiat para birimlerinin değerine sabitlenmiş olan kripto para birimleri gün içerisinde %67'lik oranla ticaret hacminin büyük bir çoğunluğunu kapladı. 2021 yılının kripto kazançları bakımından iyi bir yıl olmasıyla stablecoin'ler de yükseliş yakaladı. Mayıs ayının sonundan bu yana ise %13 oranında büyüdü.

Kripto para piyasası için stablecoin ‘ler oldukça önemli bir yer kaplıyor. Fiat para birimlerinin değerine sabitlenmiş olan kripto para birimleri gün içerisinde %67’lik oranla ticaret hacminin büyük bir çoğunluğunu kapladı. 2021 yılının kripto kazançları bakımından iyi bir yıl olmasıyla stablecoin’ler de yükseliş yakaladı. Mayıs ayının sonundan bu yana ise %13 oranında büyüdü.

Son dönemlerde diğer kripto para birimleri önemli kayıplar verdi. Piyasanın değer kaybettiği esnada stablecoinler yükselişine devam etti. Gün içerisinde tüm stablecoin’lerin piyasa değeri 113 milyar dolara ulaştı. Bunlar arasında Tether (USDT) en büyük yeri kaplıyor. Stablecoin ağının günlük işlem hacmi bakımından en önemli yeri de Tether aldı. Piyasa değeri 62 milyar dolara ulaşırken tüm kripto para birimleri arasında USDT para birimi %4.94’lük önemli bir yer kaplıyor.

Analistler ve araştırmacılar birçok web sitesini incelemeye aldıkların USDT hacminin BTC ve Ethereum piyasalarının toplamından daha fazla hacme sahip olduğu görüldü. Ayrıca Bitcoin ticaret hacminin %62’sinin de Tether ile takastan geldiği ortaya çıktı.

Diğer stablecoin ‘lerde de durum iyi görünüyor.

  • Binance borsasının stablecoin’i BUSD, haziran ayının başında 8.72 milyar dolarken şu anda 11.25 milyar dolara çıktı. %18.9’a tekamül etmektedir.
  • Gemini borsasının stablecoin’i GUSD, son 30 günün en büyük büyümesini yakalayan Stablecoin’i oldu. %56.7 oranında yükselişe ulaştı.
  • Synthetix.io stablecoin’i SUSD, son 30 günde %37.7 oranında büyümeyi gördü.
  • Tether piyasada büyük yer kaplıyor olmasına rağmen son 30 günde %10.7 oranında artışta kaldı.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.