a

Güney Kore, Terra Tasarımcısına Ayrılma Yasağı Getirdi

Güney Koreli Savcılar, Luna soruşturması devam ederken, Terra ‘nın kripto tokenlerinin tasarımcılarına karşı ayrılma yasağı getirdi. 

Pazartesi günü yerel medya kuruluşu JTBC’ye göre, Seul Güney Bölge Savcılığı yetkilileri, Ortak Mali ve Menkul Kıymet Suçları Soruşturma ekibiyle işbirliği içinde Mr. A olarak bilinen ana tasırmcılardan birinin ülkeyi terk etmesini engelleyen bir yasak yayınladı. 

Mr. A’nın Terra’nın tokenleri için çekirdek tasarım ekibi üyesi olarak tanımlandığı bildirildi.

Mr. A’nın Terra ‘nın token tasarımlarına dahil dışında JTBC, Do Kwon’un bazı faaliyetleri hakkında içeriden bilgi sahibi olabileceğini de bildirdi. Haber evi, Kwon’un bir ada satın alacak kadar para kazandığını söylediğini ve CEO’nun önemli bir meblağ karşılığında kurumlara isimsiz bir token sattığını bildirdi. 

Savcıların ayrıca Do Kwon ve diğer Terra çalışanlarına dolandırıcılık ve diğer ihlallerle bağlantılı olarak suçlamada bulunmak için yasal yolları araştırdıkları bildiriliyor. Rapora göre, varlığa el koyma ve arama emirleri de değerlendiriliyor. 

Hareket, Do Kwon’un Terraform Labs tarafından inşa edilen ve yakın zamanda yatırımcıların ceplerinden yaklaşık 40 milyar doları silen token olan LUNA’nın çöküşüyle  ​​ilgili daha geniş bir soruşturmanın bir parçası.

LUNA Classic aynı zamanda Anchor gibi protokollerde yüksek getiri vaat eden algoritmik bir stabilcoin olan UST’nin kardeş tokeniydi. UST, LUNA Classic ile birlikte düştü.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.