a

Terraform Labs, Luna İçin Önlemlerini Sıraladı

Terraform Labs, bugün ABD doları ile TerraUSD arasındaki sabitlemeye yardımcı olmak için ve Luna’nın fiyatını düzenlemek için ek önlemler yayınladı.

Terraform Labs CEO’su Do Kwon tarafından vurgulanan bu mesele Luna ile USDT arasındaki miktarı dört kat artırmak için tasarlandı. Amaç, UST sahiplerinin dolara sabitlenmesini iyileştirme umuduyla nakit çekmelerine izin vermek.

Aşağı Yönlü Baskı Artıyor

Terraform Labs tarafından yapılan bu hareket, bir gecede daha da düşen 0,09 dolara düşen Luna’nın fiyatı üzerinde önemli bir aşağı yönlü baskı oluşturuyor. Hareket, geçiş eşiğine ulaştı, ancak altı günü kalmış görünüyor. TFL bugün bir tweet dizisinde “Yeni temel havuz teklifi geçtiğinde, bu süreci de hızlandıracak” ifadelerini kullandı.

Terraform Labs bunun dışında üç hareketten daha bahsetti. Birincisi, Terra topluluk havuzu içerisinde bulunan UST’yi yakacak.  Bu, şu anda 1 milyar UST’nin biraz üzerinde, ancak mevcut fiyatlarla sadece 590 milyon dolar değerine denk geliyor. İkinci olarak Ethereum blokchain içerisinde bulunan 371 milyon UST’nin de yakılması gündemde. Bu, Terra ağına gönderilecek ve ardından yakılacaktır. Toplamda bu, teklife göre stabilcoin’in yükümlülüklerinin yaklaşık yüzde 11’i olan 1,39 milyar UST’ye kadar ekleyebilir.

İlgili Haber: Terra (LUNA), Son 24 Saatte Yüzde 80’den Fazla Düştü

Son Dört Gündür Yaşanan Düşüşü Durdurmak Amaçlanıyor

Son olarak üçüncüsü, Terraform Labs, ağı olası saldırılara karşı korumak için 240 milyon LUNA’yı stake etti. Luna’nın fiyatı çok düşük olduğu için, birinin çok sayıda ucuz Luna satın alması ve onu ağa saldırmak için kullanması teorik olarak mümkündür. Yine de, bu miktardaki Luna ağı savunurken, bu çok daha zor hale geliyor.

Terraform Labs tweetlerden birinde, “TFL‘nin savaş odasında olduğunu ve son dört gündür, etkilenen kullanıcılara yardımcı olmak ve kanamayı durdurmak için çözümler ve potansiyel yollar üzerinde durmadan çalıştığını lütfen unutmayın” dedi.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.