a

Terraform Labs Yanıltıcı Yatırım Yapmayla Suçlanıyor!

Terra stablecoin depegging olayının ardından, Terraform Labs şirketine ve bir dizi başka kripto şirketine terrausd’un (UST) çöküşü nedeniyle toplu dava açıldı. Terraform Labs’a (TFL) karşı dava, davacı Nick Patterson tarafından benzer şekilde konumlanmış başkaları ve hukuk firması Scott+Scott LLP adına açıldı.

Terraform Üzerindeki Baskılar

Kuzey Kaliforniya’daki ABD Bölge Mahkemesinde yakın zamanda sunulan belgelere göre, Terraform Labs kayıt dışı coin ve yatırımcıları yanıltmakla suçlanıyor. Davada TFL’nin yanı sıra Jump Crypto, Jump Trading, Republic Capital, Definance Capital, GSR Markets, Three Arrows Capital, Nicholas Platias ve Do Kwon’un da isimleri yer alıyor. Patterson ve davacılar grubu, sanıkları “tekrar tekrar UST’nin istikrarını övmekle” suçluyor.

TERRAFORM LABORATUVARLARI VE KURUCUSU DO KWON, STABLECOIN TERRAUSD’NİN ÇÖKÜLMESİNE KARŞI ABD MAHKEMESİNDE DAVA AÇTI.

Ayrıca dava, Terra tabanlı belirteçlerin kayıt dışı menkul kıymetler olduğunu iddia ediyor. Davacının avukatları, “Terra tokenları, TFL’nin satmadan önce kaydettirmediği menkul kıymetlerdir” diye ısrar ediyor. Dava, 18 Haziran 2022’de ortaya çıktı ve ihbarcı Fatman , Kaliforniya’da açılan dava hakkında tweet attı. Dava, yatırımcılara UST ve Anchor’ın istikrarlı olduğu söylendiğini açıklıyor.

Anchor teknik incelemesinin yazarı Nicholas Platias, mahkeme dosyasında Anchor’un faiz oranının “durağan” olduğunu ve merkezi olmayan finans (DeFi) protokolünün “güvenilir getiri oranı” ile “düşük oynaklık getirisi” sunduğunu söyledi. Davacının iddiasına göre, “TFL ve Luna Foundation Guard, ABD yatırımcılarını UST ve LUNA’nın istikrarı ve ayrıca Anchor’ın sürdürülebilirliği konusunda yanlış yönlendirdi”.

Davacılar ayrıca, Anchor Protocol’ün resmi Twitter hesabı tarafından 17 Mart 2021’de atılan ve şunları söyleyen bir tweet’i aktarıyor :

Anchor sizin sıradan para piyasanız değil. Protokol, mevduat sahiplerine sabit, %20 APY faizi sunar ve yalnızca likit stake türevlerini borçlular tarafından teminat olarak gönderilenleri kabul eder.

Three Arrows Capital Kurucu Ortağı, İnsanlara Bitcoin Karşılığında Kredi Çekmelerini ve Çapaya Para Yatırmalarını Söylemekle Suçlandı!

TFL ve riskten korunma fonları grubuna karşı açılan dava , kayıt dışı menkul kıymetler satmak ve terrausd’u (UST) “güvenli” olarak tanıtmakla suçlanan Binance ABD’ye karşı açılan son davayı takip ediyor. Davacılar Coinbase’i UST’yi “sadece başka bir stabilcoin olarak” devre dışı bırakmakla suçladığından, UST serpintisiyle ilgili olarak Coinbase aleyhine başka bir dava daha açıldı. Dava, Erickson Kramer Osborne ve hukuk firması Milberg Coleman Bryson Phillips Grossman LLP tarafından başlatıldı.

TFL, Nicholas Platias, Do Kwon, Jump Crypto, Jump Trading, Republic Capital, Definance Capital ve GSR Markets’a ek olarak, Three Arrows Capital kurucu ortağı Su Zhu, insanlara bitcoinlerinden kredi almalarını söylemekle suçlanıyor. gelirleri Anchor’da kullanmak için. TFL’nin ayrıntılarına karşı açılan dava, “Yedi gün sonra, UST’nin çöküşünün hemen ardından bu gönderi silindi”. Raporlara göre 3AC’nin mali zorluklarla karşı karşıya olduğu iddia ediliyor ve kripto topluluğu üyeleri kripto hedge fonunu iflas etmekle suçladı.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.