CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Tesla CEO’su Elon Musk “Bitcoin İyi Bir Şey”

Tesla CEO’su Elon Musk, Bitcoin hakkında şimdiye kadarki en olumlu açıklamalarını dile getirdi.

Tesla CEO’su Elon Musk, yıllarca gözlemledikten sonra Bitcoin dünyasına katılmış gibi görünüyor. Bunun en büyük göstergesi ise geçtiğimiz hafta Twitter biyografisini #Bitcoin olarak güncellemesiydi. Bunun ardından BTC’nin değeri önemli bir biçimde artmıştı.

Elon Musk, şimdiye kadar olan en net demecini ise Clubhouse’da verdi:

Bitcoin destekçisiyim. Partiye biraz geç katıldım ancak bir destekçiyim. Bitcoin Bitcoin, geleneksel finans insanları tarafından geniş bir şekilde kabul görmenin eşiğinde.

Elon Musk

Peki ya diğer kripto para birimleri? O kadar da değil. “Diğer kripto para birimleri hakkında güçlü bir görüşü olmadığını” da sözlerine ekledi.

Musk da dikkatli olmak zorundaydı. Twitter biyografisine bir kelime ekledikten sonra Bitcoin’in hızla yükselmesine yol açtı, bu yeni doğan, nispeten küçük pazarda ne kadar büyük bir etki taşıdığını fark etti. Bu yüzden, “Söylediklerime dikkat etmek zorundayım, piyasayı etkileyebilir.” diye de ekledi.

Tesla CEO’su BTC Dünyasına Adım Atıyor

Musk’ın Bitcoin’e giden yolu uzun sürdü. Bitcoin hakkındaki ilk düşüncelerinden bazıları, Ocak 2020’de verdiği bir röportajda Bitcoin’in sınırlı bir kullanımı olduğunu ancak bunun geleceğin ana para birimi olmayacağını söylemesi oldu.

Kripto para nakit para yerine geldi. Ancak birincil olarak değil. Kriptoların birincil olabileceğini sanmıyorum.

Buna benzer görüşleri de tekrarladı ancak BTC’nin daha büyük bir amacı olduğunu da ifade etti. Tesla CEO’su Musk, Parallax Digital CEO’su Robert Breedlove ile karşılıkla tweet atarken, “Para birimlerine bilgi teorisi açısından bakmalıyız. Hangisini en az hata yaparsa kazanır” dedi.

Bu da Bitcoin’i dezavantajlı duruma düşürüyor. Dünyadaki her işlemi işlemek için gereken oranların çok altında, saniyede sadece 7 işlemi işleyebilir. Ancak, birileri işaret ettiği gibi, Bitcoin fiat para birimlerine ek olarak çalışabiliyor ve enflasyona karşı bir koruma sağlıyor. Musk da bu konuya vurgu yapmıştı.

Tesla CEO’su bu yorumların sadece iki hafta sonrasında Twitter biyografisini değiştirdi. Ardından da bir Bitconi destekçisi olduğunu ifade etti. Geriye kalan tek soru, 0,25 Bitcoin’e göre hala bir önemsiz (net değerine göre) sahip olup olmadığı ya da MicroStrategy CEO’su Michael Saylor gibi yatırım yapıp yapmayacağıdır.

Exit mobile version