Tesla’nın Bitcoin Kararından Sonra Bitcoin Yatırımcılarının Yüzde 25’i Kaçtı

bitcoin
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Cane Island Alternative Advisors’un Bitcoin ve kripto para analisti Timothy Peterson , Tesla’nın araba ödemeleri için BTC’yi kabul etmeyi bırakmasından bu yana Bitcoin kullanıcılarının %25’inin ağdan kaçtığını tahmin ediyor. Peterson’a göre Elon Musk’ın BTC ödemelerini durdurma kararını duyurduğu tweeti, Bitcoin’i temelden etkiledi.

Analist Timothy Peterson yaptığı açıklamada, “Musk’ın 12 Mayıs’ta attığı Bitcoin tweeti temelleri etkiledi. Tesla’nın BTC’yi kabul etmeyi bırakma kararından bu yana BTC kullanıcılarının %25’inin kaçtığını tahmin ediyorum. Ağ boyutu, 15 Nisan’da görülen en yüksek seviyeye göre %45 azaldı. Dün, aktif adresler Ekim 2020’den bu yana en düşük değerini gördü.” ifadelerine yer verdi.

BTC ağında yaşanan %45 küçülme, mayıs ayı sonlarında 30 bin doları yeniden test ettiği pazar gerilemesi ile paralellik gösteriyor.  5 Haziran tarihinde Bitcoin ve kripto analisti Rekt Capital, bu fiyat hareketiyle ilgili, önümüzdeki haftalarda bekleyen bir ölüm haçı konusunda uyarmıştı. 50 günlük hareketli ortalama, 200 günlük hareketli ortalamayı yukarıdan kestiğinde bir ölüm çaprazı oluşuyor. Bu olay genellikle herhangi bir ticarete konu olan varlık için bir ayı eğiliminin göstergesi olarak kabul ediliyor.

Haberin yazıldığı sırada, Bitcoin, üç haftaya yakın bir süredir 200 günlük hareketli ortalamayı yeniden yakalayamayan 36.211 dolardan işlem görüyor.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

Yorum Yaz

isimFiyatGrafik (7gün)
bitcoin
Bitcoin (BTC)
$58,134.00
ethereum
Ethereum (ETH)
$2,080.07
binancecoin
Binance Coin (BNB)
$408.18
ripple
XRP (XRP)
$1.02
tether
Tether (USDT)
$0.998