a

Tether Arzı Haziran’dan Bu Yana Büyümedi Nedenleri:

The Block verilerine göre Stabilcoin Tether ‘in arzı herhangi bir büyüme kaydetmedi. 1 Haziran bu yana USDT’nin toplam değeri 64.25 dolar. Dünyanın en büyük stabilcoini, piyasada şu anda herhangi bir büyük hamle göstermediği için piyasa akışının az olduğunu belirtiyor. Bu nedenle Tetherin’in CTO’su Paolo Ardoino, The Block’a verdiği ropörtajda; USDT’nin Bitcoin vadeli işlemlerinin olumsuz yönde etkilendiği ve bu dönemde Tether’in de etkilendiğini belirtti. Aynı zamanda USDT ‘nin en baskın stabilcoin olduğunu vurguladı.

Bu açıklamaların dogrultusunda geçmiş gelişmeleri incelersek, gerçektende Mayıs ortasından bu yana Bitcoin vadeli işlemlerinin toplam açık faizinde kayda değer bir düşüş gözlemlendi. Bu dönemde Mayıs ayinda 20 milyar doları aşılan zirveden, 13 milyar dolara 18 Haziran tarihinde geriledi.

Tether Arzı Haziran’dan Bu Yana Büyümedi

Açık faiz, henüz ödenmemiş olan türev sözleşmelerinin toplam değeridir. Artan açık faiz, piyasaya yeni paranın girmesi ve tersine şekilde çıkmasiyla açıklanabilir.

Kripto piyasalarının son zamanlarda gösterdiği düşüş eğilimi, Bitcoin vadeli işlem piyasalarının azalan ilgisinide göstermektedir. Bu ilgi zirve 65.000 olan Nisan ayindan bu yana 35.000 dolara gerilemiştir.

CTO Ardino bu konuda, “Stabilocoinlerin piyasa koşullarina göre şekil aldığını belirtti”. Bu nedenle de arzın inip çıktığını ekledi.

Son olarak dolara sabitlenmiş olan USDT’nin toplam arzı geçen ay 100 milyar dolara ulaşmıştı. Ďiğer kripto paralar ile karşilaştırıldığında sabit fiyatı ve hızlı transferi sayesinde son dönemlerde oldukça kullanılmaktadıŕ. Fakat, tüm borsalar blok zincir teknolojisi üzerine inşa edilen para birimini kullanamamaktadır. Bu nedenle USDT bankalarla olan kripto para ticaretinde onemli bir rol almaktadır.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.