CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Tether Davası Yeni Bir Toplantı İle Devam Edecek

tether, Tether Davası Yeni Bir Toplantı İle Devam Edecek

Tether genel danışmanı, iFinex ve New York Baş Savcılığı arasındaki davanın 30 gün içerisinde bir toplantı ile devam edeceğini duyurdu.

iFinex (Tether ve Bitfinex’in ana şirketi) ve NYAG (New York Baş Savclığı) arasındaki dava, şirketin genel danışmanlığını yapan Stuart Hoegner’a göre “yaklaşık” 30 gün içinde bir mahkeme toplantısı ile devam edecek.

15 Ocak son tarihi geçti ve bir şekilde beklendiği gibi, NYAG ve iFinex davasındaki taraflar henüz istenen belgelerin üretimini ve sunulmasını sonuçlandırmadılar.

Daha önce gelen haberlere göre, 15 Ocak tarihi, New York Başsavcılığı ile hem Tether hem de Bitfinex’in ana şirketi olan iFinex arasındaki davayla ilgili olarak çok beklenen bir tarihti.

Bu tarihte, iFinex, NYAG ofisi tarafından talep edilen belgelerin büyük bir kısmını üretmek zorunda kaldı. İkincisi, bir davada, Bitfinex’in 850 milyon dolar kaybetti. Daha sonra açığı kapatmak için bağlı stablecoin ihraççısından (Tether) fon kullandığını iddia ediyor.

Tether Danışmanı Twitter’dan Açıklama Yaptı

Tether danışmanı Stuart Hoegnar, son gelişmeler ile ilgili açıklama yapmak için Twitter’a gitti. Hoegnar, mahkemeye bir mektup gönderdiklerini, belge üretiminin durumu ve Sonraki adımlar hakkında güncellemeler sağladıklarını söyledi.

Söz konusu mektupta Hoegner, “katılımcıların belge üretimini büyük ölçüde tamamladıklarını ve son birkaç hafta içinde Başsavcılık Bürosuna önemli miktarda malzeme ürettiklerini” açıklıyor ve “tamamlanması gereken ek kararlaştırılmış öğeler var.”

Taraflar, “bu işi halletmek için birkaç hafta daha lazım” ifadelerini de kullandılar.

Belgeyi tamamlayan Hoegner, “nihai bir statü yükseltmesi sağlamak veya bir konferans planlamak için yaklaşık 30 gün içinde mahkemeye başvurmayı planladıklarını ” söyledi.

Başka bir tweet’de avukat, NYAG ile olan sürecin üretken ve iyi bir şekilde devam ettiğine inandığını ifade etti.

Ne Olmuştu?

New York Baş Savcılığı, kripto para borsası Bitfinex’in 850 milyon dolar kaybettiğini ve bu açığını kapatmak için USDT kullandığını iddia etmişti. Şirket ise bu iddiaları reddetti. İddiaların kötü niyetli bir biçimde yazıldığını ifade ettiler.

Mahkemenin kararına göre belgeler Eylül ayında teslim edilmeliydi. Ancak daha sonra Tether ek süre talebinde bulundu ve süreç 90 gün daha uzatıldı.

Kaynak: Crypto Potato

Benzer Yazılar

7 Milyon Dolar Kripto Aklayan Suçlu Yakalandı

Yavuz Cem AKYOL

Bitcoin Analizi: Peter Barndt Açıklıyor

Hilal DERİN

Bitcoin 400 Bin Dolara Yükselebilir!

Yavuz Cem AKYOL

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku