a
coinnet

Tokens.com, Sanal Emlak Şirketi Metaverse Group’ta Yüzde 50 Hisse Aldı

Halka açık kripto para birimi ve blockchain yatırım şirketi Tokens.com, 1,6 milyon doları aşan bir anlaşmayla Metaverse emlak firması Metaverse Group’un yüzde 50 hissesini satın almak için önemli bir anlaşma yaptığını açıkladı. Bu anlaşma aynı zamanda bir sanal gayrimenkul firmasının bugüne kadar aldığı en yüksek satın alım anlaşması.

Metaverse Group, pazarlama ve promosyon hizmetlerine ek olarak, mülk edinme, geliştirme ve yönetimin çoğunda geleneksel bir gayrimenkul firmasına benzer bir hizmet yürütmektedir. Bununla birlikte, grup, blok zinciri teknolojisini, oyun oynamayı, NFT’leri ve meta evreni oluşturan çok sayıda diğer teknolojileri benimsemesi nedeniyle benzer şirketlerden farklı bir noktada konumlandırılır.

Meta veri deposunun gerçek tanımı hala birleşik bir fikir birliğine dönüşüyor olsa da, en azından şimdilik, teknolojinin kullanıcıların etkileşimde bulunabileceği, sosyalleşebileceği ve ilerleyebileceği üç boyutlu bir sanal ortam olduğu düşünülüyor. Metaverse Group, dünyanın en popüler metaverse oyunlarından bazılarında saygın araziler ve mülklerden oluşan bir koleksiyona sahip.

Tokens.com’un CEO’su Andrew Kiguel, alanın potansiyel etkisi hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Metaverse, reklam verenlerin ve markaların ürünlerini nasıl pazarladığı konusunda oyunun kurallarını değiştiriyor. Bu sanal şehirlerde daha fazla insan toplandıkça, yeni bir küresel demografiye ulaşma kabiliyeti nedeniyle arazi daha fazla talep görüyor. Metaverse Group, fiziksel emlak yöneticileri tarafından kullanılan stratejilerin aynısını kullanarak büyük bir ev sahibi ve geliştirici olma potansiyeline sahiptir.”

Geçen ay, teknoloji devi Facebook, 50 milyon dolarlık bir araştırma ve geliştirme fonunun lansmanı ile bir metaverse inşa etme niyetleri olduğunu duyurdu. Şirket, on yıllık bir zaman diliminde bir dizi ürün ve hizmet içeren tam teşekküllü bir sanal dünya inşa etme girişiminde bulunacak.

Firma, bu sanal vizyonu gerçekleştirmek için Avrupa Birliği vatandaşı olan uzman mühendislerden sanal mimarlara kadar çeşitli rollerde 10.000 yeni çalışan arıyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.