a

Tokyo 2020 Olimpiyatlarında Bitcoin, El Salvador ile Boy Gösterdi!

23 Temmuz 2021 ile 8 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Tokyo 2020 olimpiyatlarında kripto sektörünün lider ismi Bitcoin boy gösterdi. Geçtiğimiz aylarda ülkenin resmi para birimini Bitcoin olarak kabul eden El Salvador, ülkeyi temsil edecek figür olarak Bitcoin resmini tercih etti. 23 Temmuz cuma günü düzenlenen açılış töreninde canlı yayınlar El Salvador'la birlikte Bitcoin'i gösterdiler.

23 Temmuz 2021 ile 8 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Tokyo 2020 olimpiyatlarında kripto sektörünün lider ismi Bitcoin boy gösterdi. Geçtiğimiz aylarda ülkenin resmi para birimini Bitcoin olarak kabul eden El Salvador, ülkeyi temsil edecek figür olarak Bitcoin resmini tercih etti. 23 Temmuz cuma günü düzenlenen açılış töreninde canlı yayınlar El Salvador’la birlikte Bitcoin’i gösterdiler.

Güney Koreli bir haber kanalı olan MBC, cuma günü gerçekleşen açılış töreninde canlı yayında Bitcoin figürünü tüm dünyaya yayımladı. Ülkeler açılışta kendilerini temsilen çeşitli figürlerle katıldılar. İtalya’yı pizza resmi temsil ediyordu. Norveç için ise somon tercih edildi. Haiti ve Ukrayna için de Çernobil tercih edildi. Geçtiğimiz aylarda Bitcoin’i resmi para birimi olarak tercih eden El Salvador ise Bitcoin’i temsili figür olarak kullanmak istedi.

Bitcoin represents El Salvador at Olympics 2020

Daha sonra ise Güney Koreli haber kanalı MBC bir özür diledi. Bu özür açık bir şekilde Bitcoin’i içermese de genel bir özür niteliği taşıyordu. “Bugünkü Açılış Töreni canlı yayınında Ukrayna ve Haiti gibi ülkeler tanıtılırken uygunsuz fotoğraflar kullanıldı. Ayrıca, diğer ülkeler için de uygunsuz fotoğraflar ve altyazılar kullanıldığı görüldü. Ukrayna ve diğer ülke izleyicilerinden özür dileyeceğiz.” dendi.

Bitcoin, El Salvador ile birlikte ilk kez olimpiyatlarda anılmış oldu. Böylelikle tüm dünya ülkelerinin katıldığı ve izlediği spor müsabakalarında kripto sektörü için önemli bir adım atıldı.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi Twitter ve Instagram’dan takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.