a

TomoChain Platformu LuaSwap Uygulamasını Başlattı

Tomochain platformu, yüksek ETH gaz ücretleriyle mücadele edebilmek için LuaSwap uygulamasını başlattığını duyurdu.

TomoChain, sıfıra yakın ücret ve daha hızlı işlem süreleri sunması beklenen yeni bir token takas platformu başlatıyor.

Geçen yazdan beri, DeFi alanı patlıyor. Çeşitli protokollerde kilitlenen toplam değer, bir yıldan kısa bir sürede yaklaşık %4000 artışla 24 milyar dolardan fazla arttı. Ancak birçok kişi Ethereum gaz ücretlerinin daha fazla büyümeyi engellediğini ifade ediyor.

Gelişen DeFi Sektörü

Merkezi olmayan finansın (Defi) popülaritesindeki büyük artış, her biri kullanıcının güvenini kazanmak için mücadele eden yüzlerce projenin oluşturulmasına yol açtı. En başarılı olanlardan biri Uniswap, otomatik bir piyasa yapıcı ve erc20 tokenları için merkezi olmayan bir borsa olarak öne çıktı. Ancak bu bir sorun yarattı.

Bu sorun Eth platformu üzerinde oluşan tıkanıklıktı. Ağı çok fazla uygulamanın kullanması sebebiyle, işlemler son derece yavaş bir halde ve işlem ücreti de bir o kadar arttı. Aslında, gaz ücretleri son zamanlarda o kadar yüksekti ki, birçoğu Defi’nin aslında sadece daha büyük sahipler için karlı olup olmadığını sorgulamaya başladı.

TomoChain, tüm belirteç sahiplerini 150’den fazla Masternodes ağında bahis yapmaya aktif olmaya teşvik eden Proof of Stake Voting (PoSV) konsensüs algoritması ile buna bir çözüm önermektedir. Özünde, amaç Ethereum’un ağının daha verimli çalışmasına yardımcı olmaktır.

LuaSwap Devrede

Basitçe söylemek gerekirse, LuaSwap, kullanıcıların çeşitli kripto para birimleri ticareti yapmalarını sağlayan bir para takas platformudur. Örneğin, Uniswap veya SushiSwap gibi diğer benzer çözümlere kıyasla kullanmanın en büyük avantajı, ucuz olmasıdır. Uygulama Ethereum’da değil, TomoChain üzerinde çalışır.

Uygulama 2 saniyelik blok onayı ve Tomochain’in saniyede 2.000 işlem yapma yeteneği sayesinde sıfıra yakın gaz ücretleri ve daha hızlı işlemler için söz veriyor.

Ethereum ağındaki ücretlerin son zamanlarda o kadar yüksek olduğunu ve Bitcoin ağını 3 kat daha fazla gölgede bıraktığını belirtmek gerekir. sadece son yedi gün içinde Ethereum yaklaşık 10 milyon dolar ücret alırken, Bitcoin ağı sadece yaklaşık 3 milyon dolar ücret aldı. İlginçtir ki, Uniswap’ın V2, haftalık ücretlerde 2,4 milyon dolar ile üçüncü sırada yer alıyor.

Kaynak: Crypto Potato

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.