a
coinnet

Transit Swap’tan Çalınan 23 Milyon Doların Bir Kısmı İade Edildi

coinnet
coinnet

Hackerlar, Transit Swap’a yapılan bir saldırı ile yaklaşık 23 milyon dolar çalmışlardı. Saldırganların, paranın yaklaşık %70’ini iade ettiği bildirildi. Yani Transit swap’tan çalınan 23 milyon doların 16 milyon doları geri döndü.

Bu sabah bir hacker, Cumartesi günü merkezi olmayan değişim (DEX) Geçiş Takasından çalınan 23 milyon doların% 70’ini iade etti.

Çapraz zincirli DEX, dün bilgisayar korsanının, şirketin kendi kendini incelemesinde tanımladığı kodundaki bir hatadan yararlandığını ortaya koydu.

Transit Finans ekibi tarafından yapılan bir öz incelemeden sonra, olayın koddaki bir hata nedeniyle bir hacker saldırısından kaynaklandığı doğrulandı. Transit Swap’tan ise “Çok üzgünüz” diye tweet ile açıklama gelmişti.

Transit Finance, Transit Swap’ın bir ürün olduğu daha büyük kripto projesinin adıdır. Projede ayrıca bir NFT pazarı da var.

Transit Swap’tan çalınanlar iade edilecek

Ayrıca, hacker’ın kripto güvenlik şirketleri SlowMist, Bitrace, PeckShield, TokenPocket ve Transitfinance’ın yardımıyla hacker’ın IP’sini, e-posta adresini ve ilişkili zincir adreslerini belirlediğini söyleyen Transit Swap ile önemli bir iz bıraktığı görülüyor.

Hacker’ın kripto yatırımcıları, Coinbase ve ABD Hazinesi arasındaki yasal savaşın merkezinde kuşatılmış kripto para birimi “tumbler” olan Tornado Cash’e bugünkü fiyatlarla 2.500 Binance Coin (BNB) veya 710.000 dolar aktardığı bildirildi.

Transit Swap ekibi, saldırıyı açıklayan bir Orta yazıda, hacker’ın diğer platformların yanı sıra kripto platformu LATOKEN’den para yatırdığını ve çektiğini söyledi.

Transit Swap’tan çalınanların kullanıcılara iadesi de yapılacak. Konuya ilişkin Transit Swap’tan vakit kaybetmeden açıklamak yapıldı. Yapılan açıklamalarda “Bir çalışmanın yürütüldüğü” anlatıldı. Atılan tweetler ile kullanıcıların biraz olsun gönlü rahatladı.

Haberlerimizi sosyal medya hesaplarından da takip etmek isterseniz Twitter adresimizi takip edebilirsiniz. Önemli bir diğer kripto haber başlığına da göz atmak isterseniz bağlantıyı izleyebilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.