a

UNI Token Duyurusu Ardından Rekor Ethereum Ücreti

Uniswap protokolünün yönetişim tokeni UNI duyurulunca Ethereum madenci ücretleri rekor seviyeye ulaştı.

 

Merkeziyetsiz finans (DeFi) platformları arasında en önemli isimlerden biri olan Uniswap, Ethereum ağı üzerinde yönetişim tokeni UNI’nin başlatıldığını duyurdu. Bu haberin hemen ardından Ethereum madencilik ücretleri tavan yaptı.Blockchain veri ve istihbarat sağlayıcısı olan Glassnode’a göre, DeFi tüccarları UNI tokenini kapmak için yarışırken, Ethereum madencileri sadece bir saat içinde 1 milyon dolara yakın para kazandı.

 

Glassnode tarafından 17 Eylül tarihinde Twitter’da paylaşılan verilere göre, Uniswap protokolü tarafından UNI token duyurusu yapılmasının akabinde Ethereum madenci ücretleri gelmiş geçmiş en yüksek seviyesine ulaştı.

Yapılan açıklamada, 1 saat içinde 1 milyar dolara yakın işlem ücreti ödendiği ifade edildi. Eylül ayı başında da benzer bir yükselişin olduğunu aktaran istatistik sitesi, bu seferki yükselişin çok daha ani gerçekleştiğini ve önceki rekorun kırıldığını bildirdi.

 

Ek olarak, DeFi pazarındaki mevcut Uniswap liderliğindeki acele, medyan Ethereum gaz fiyatını biraz daha yukarı çekti. Glassnode, 700 Gwei kadar yüksek bir seviyeye ulaştığını kaydetti.

 

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.