CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

UNI Token Duyurusu Ardından Rekor Ethereum Ücreti

uniswap, UNI Token Duyurusu Ardından Rekor Ethereum Ücreti

Uniswap protokolünün yönetişim tokeni UNI duyurulunca Ethereum madenci ücretleri rekor seviyeye ulaştı.

 

Merkeziyetsiz finans (DeFi) platformları arasında en önemli isimlerden biri olan Uniswap, Ethereum ağı üzerinde yönetişim tokeni UNI’nin başlatıldığını duyurdu. Bu haberin hemen ardından Ethereum madencilik ücretleri tavan yaptı.Blockchain veri ve istihbarat sağlayıcısı olan Glassnode’a göre, DeFi tüccarları UNI tokenini kapmak için yarışırken, Ethereum madencileri sadece bir saat içinde 1 milyon dolara yakın para kazandı.

 

Glassnode tarafından 17 Eylül tarihinde Twitter’da paylaşılan verilere göre, Uniswap protokolü tarafından UNI token duyurusu yapılmasının akabinde Ethereum madenci ücretleri gelmiş geçmiş en yüksek seviyesine ulaştı.

uniswap, UNI Token Duyurusu Ardından Rekor Ethereum Ücreti

Yapılan açıklamada, 1 saat içinde 1 milyar dolara yakın işlem ücreti ödendiği ifade edildi. Eylül ayı başında da benzer bir yükselişin olduğunu aktaran istatistik sitesi, bu seferki yükselişin çok daha ani gerçekleştiğini ve önceki rekorun kırıldığını bildirdi.

 

Ek olarak, DeFi pazarındaki mevcut Uniswap liderliğindeki acele, medyan Ethereum gaz fiyatını biraz daha yukarı çekti. Glassnode, 700 Gwei kadar yüksek bir seviyeye ulaştığını kaydetti.

 

Benzer Yazılar

Veriler Ortaya Koydu: Petrol, Bitcoin’den Daha Volatil

Doğan Şahin

Harvest Finance, Hacker’ın Başına Ödül Koydu

Yavuz Cem AKYOL

DeFi Platformu Primitive Kendi Kendini Hackliyor

Nagehan SARAÇOĞLU

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku