a

Visa, Avustralya’da Bitcoin Banka Kartı Uygulaması Başlatmayı Planlıyor!

Dünyaca ünlü ödeme devi Visa, Avustralya'da yeni bir Bitcoin banka kartı uygulaması başlatmak için kolları sıvadı. Dijital para birimlerinin benimsenme oranını arttırmak isteyen ödeme şirketi, Bitcoin'in artık günlük yaşamda kullanılmasına olanak tanıyacak. CryptoSpend isimli bir şirketin Visa ile anlaşarak yerel esnafta Bitcoin ile ödeme yapılmasını sağlayacağı bildirildi. Bunun için de kullanıcılara bir fiziki banka kartı verilecek.

Dünyaca ünlü ödeme devi Visa, Avustralya’da yeni bir Bitcoin banka kartı uygulaması başlatmak için kolları sıvadı. Dijital para birimlerinin benimsenme oranını arttırmak isteyen ödeme şirketi, Bitcoin’in artık günlük yaşamda kullanılmasına olanak tanıyacak. CryptoSpend isimli bir şirketin Visa ile anlaşarak yerel esnafta Bitcoin ile ödeme yapılmasını sağlayacağı bildirildi. Bunun için de kullanıcılara bir fiziki banka kartı verilecek.

Gelinen son aşamada fiziki banka kartı çıkartılarak uygulamaya konulması onaylandı. Banka kartı ise yine Avustralya menşeli bir şirket olan Novatti tarafından basılacak. Bu planın ise önümüzdeki eylül ayında hayata geçmesi düşünülüyor. Visa cephesinden beklenen onay da bu hafta içerisinde açıklanması bekleniyor. CryptoSpend tarafından yapılan açıklamaya göre Visa aracılığıyla oluşturulacak olan fiziki banka kartı kullanıma geçtiğinde kullanıcılar Bitcoin, Ethereum, XRP ve Bitcoin Cash başta olmak üzere birçok kripto para birimi ile ödeme yapabilecekler.

Kart içerisinde kullanıcıların kripto varlıkları BitGo güvencesiyle tutulacak. Ödeme ise direkt olarak kripto para birimlerini aktararak olmayacak. CryptoSpend CEO’su Andrew Grech, yaptığı açıklamada dijital para birimlerini nakde çevirecekleri bir çözüm bulacaklarını söyledi. Visa ise Bitcoin ve diğerleri ile ödeme yapılması arasındaki köprüyü oluşturacak.

Dünyaca ünlü ödeme devi Visa, daha önceleri zaten kripto para birimleri ile ödeme konusunda çok önemli adımlar atmıştı. Binance ve diğer ünlü kripto para borsaları için Avustralya’daki harcamalarda kullanılmak üzere bir banka kartı çıkartılmasına onay vermişti. Henüz bu uygulama hayata geçmemiş olsa da sektör açısından oldukça önemli olduğu düşünülmektedir. Crypto.com isimli kripto para borsası da Avustralya’daki Visa banka kartlarının doğrudan ihracatçısı olmak için Visa ile anlaştı ve yakın zamanda Bitcoin gibi kripto varlıklarında kullanılabilecek olan bir banka kartı çıkartmaya hazırlanıyor.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.