CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

WallStreetBets, Yalnızca Bitcoin’e Odaklanmalı

wallstreetbets, WallStreetBets, Yalnızca Bitcoin’e Odaklanmalı

Max Keiser, Reddit’te yer alan WallStreetBets grubunun yalnızca Bitcoin’e odaklanaması gerektiğine inanıyor.

Keiser, BTC’nin ‘nihai kısa sıkışma içerisinde olduğunu iddia ediyor.

Son hafta içinde, tartışmasız en çok konuşulan Reddit grubu WallStreetBets, büyük miktarlarda Wall Street hedge fonu satın almıştı. Yaptıkları son girişim, gümüşü son 8 yılın en yüksek seviyesine itti.

Değerli metallerin fiyatı yükselirken, popüler TV sunucusu ve Bitcoin taraftarı Max Keiser, yozlaşmış bir finansal sistemde, bunun önüne geçen Bitcoin’e karşı tepkilerden bahsetti.

WallStreetBets Devrede

Hızla yükselen milyonlarca aboneye sahip bir Reddit grubu, geçen hafta GameStop adlı zor durumdaki bir şirket için büyük bir hisse pump’ının ardından haber oldu. GME hisse senetleri, pump etkisini yükselten hedge fonlar tarafından tutulan büyük açık kısa pozisyonlara sahipti. Hafta içinde neredeyse 10x yükseldi. GME ile büyük bir başarı yaptıktan sonra, WSB sinema devi AMC, NOK ve birkaç diğer hisse senedi ile devam etti.

Yukarıdakilerin hepsinin ortak bir noktası vardı. Wall Street hedge fonlarına önderlik ederek çok sayıda kısa pozisyon elde etmeleri.

Bu olayların birden fazla sonucu oldu. Ancak WallStreetBets, durmak bilmedi ve bu seferde hedefe gümüşü koydu. Bu sadece yaklaşık 30 $ yüksek değerli metal vadeli sözleşmeler için% 25 dalgalanma ile sonuçlandı. Bu sekiz yıl içinde en yüksek fiyat seviyesi oldu.

Zengin Baba Yoksul Baba’nın yazarı Robert Kiyosaki o değerli metal pazarının manipüle edildiğini dile getirdi ve girişimi destekledi.

Allianz Baş Ekonomik Danışmanı Mohamed El-Erian, ikincisi önemli ölçüde daha büyük bir pazar olduğu gibi GME ve gümüş durumlar arasındaki önemli farkları vurguladı.

Keiser’den BTC Tavsiyesi

Keiser Report sunucusu ve Heisenberg Capital’in kurucularından Max Keiser de tartışmalara ağırlığını koydu. WallStreetBets ve son gelişmeleri ile BTC arasında bağlantı kuran Keiser, ilk bakışta fark edilebilenden daha fazla taktiksel benzerliklere sahip olduklarını kaydetti.

WSB, Reddit ve SqueezeSilver’ın bitcoin’e odaklanmasının nedeni Bitcoin’in gelmiş geçmiş en iyi, en zor para olması ve fiat parasını çıkarıp küresel standart haline geldiği nde, merkez bankacılarının ve teşvik ettikleri yoksulluk ve şiddetin hayatımızdan silindiği kalıcı, toplumsal bir değişim göreceğiz.”

Bu dönüşümün yavaş yavaş gerçekleşeceğini öngördü, “tüm yollar Bitcoin’e yol açarak negatif faiz borcu ve şiddet, gösteri ve ucuz ünlü-ekonomist propagandasından başka bir şey tarafından desteklenen değersiz fiat kağıtlarla yüzen bir dünyada en büyük kısa sıkışma olarak.

Kaynak: Crypto Potato

Benzer Yazılar

Medya Bitcoin’e Karşı Ne Kadar Ön Yargılı?

Yavuz Cem AKYOL

Kripto Piyasasının Gidişatını Bugünün Grafikleri Belirleyebilir

Doğan Şahin

Btc Yorum: Tether, Bitcoin’in iyileşmesinde nasıl bir rol oynadı?

Hilal DERİN

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku