a

Muhtemelen kripto, blok zinciri teknolojisi ve Web 3’ün devam eden gelişimi için en büyük zorluk, çekiciliğini genişletmenin ve uygulamalarını kolaylaştırmanın yollarını bulmaktır. Kripto piyasaları için çalkantılı bir yılın sonu gelirken, artık insanların günlük yaşam için merkezi olmayan hizmetler oluşturmak için ihtiyaç duyduğu araçlara erişimi demokratikleştirerek geleceği şekillendirmek için hayatta bir kez karşınıza çıkacak küresel bir fırsat.

Bir ekosistem bunu gerçekleştirmeyi amaçlamıştır: Near blok zinciri, süper hızlı, inanılmaz derecede güvenli ve sonsuz ölçeklenebilir olacak şekilde tasarlanmış, izinsiz, hisse kanıtı, karbon nötr blok zinciri. Diğer ağların aksine Near, yazılım geliştiricilere yeni kripto uygulamaları oluşturmaları için kolay erişim sağlar. insanları yeni iş modelleri ve tüketici ürünleri başlatmaya teşvik ederek, takas edilemeyen tokenlardan (NFT’ler) merkezi olmayan finans (DeFi) ürünlerine kadar birçik ayrıcalığı sağlar.

Near ayrıca dünyanın en çok kullanılan blok zinciri olan Ethereum’dan çok daha hızlıdır. ETH’nin 45’ine karşı saniyede yüz binlerce işlem yapabilir ve çok daha düşük olarak 1.000 kat daha düşük işlem ücreti alır. Ancak doğrudan bir rakip olmak yerine, Ethereum ve diğer blok zincirlerle uyum içinde. Herkesin iyiliği için ağlar arasında varlıkların ve iletişimin serbest akışına izin vermektedir.

2020’deki lansmanından bu yana Near’ın ekosisteminde bir hareketlilik görüldü. Bugüne kadar 1,7 milyondan fazla hesapta 50 milyondan fazla işlem gerçekleştirdi ve 200’den fazla projenin ve 300 DAO’nun kuluçkaya yatırılmasına ve desteklenmesine yardımcı oldu.

Ekim 2021’de Near, büyümeyi hızlandırmayı hedefleyen küresel ekosistem finansmanı girişimlerinde 800 milyon dolarlık bir finansman duyurdu. Proximity Labs tarafından açıklanan 350 milyon dolarlık finansmanı içeren duyuru. Yakın ekosistemde son 12 aydaki ivmeyi geliştirmek üzere tasarlanmıştır. Ek olarak, Opera ve Wharton Business School ile yakın zamanda ortaklık duyuruldu. Near’ı dünya çapında 150 ülkede erişilebilir kılmak için kripto ödeme sağlayıcısı MoonPay ile çalışmaya başladı ve Near Inc ile işbirliğine devam etti. Tamamen parçalanmış bir blok zincirine doğru ilk adım olan Simple Nightshade başlatıldı.

2021’in sonunda Near, daha geniş topluluğu için bir dizi başka önemli gelişmenin vurgulandığı bir belediye binası toplantısı düzenledi. Toplantı, bir sonraki geliştiriciyi eğitecek olan yakın Eğitim’in 1.000 Öğretmen Girişimi’ni içeriyor. MetaBUILD’in ikinci yinelemesi şu anda devam ediyor, ilki Ağustos’ta 1 milyon dolarlık ödülle başladı.

Illa Poloshukin, konuyla ilgili olarak: “MetaBUILD’ı bu metaverse konseptinin iş ve oyunu bir araya getirdiği fikriyle Ağustos ayında piyasaya sürdük. Blockchain özünde dijital ve gerçek ve Near’ın DAO’ları ve toplulukları kurma kimliğini gerçekten birleştiriyor.” dedi. ayrıca “Bütün parçaları ve yapı taşlarını hazırladığımız için Mayıs ayından bu yana çok fazla büyüme kaydettik. Son üç veya dört ayda %30 ila %40’lık bir büyüme kaydettik.” diye ekledi.

Near’ın potansiyelinin daha fazla doğrulanması, 1 Ocak 2022’den itibaren Marieke Flament’in Near Foundation’ın yeni CEO’su olacağının duyurulmasıyla geldi. Flament, NatWest’in dijital KOBİ bankası Mettle’dan katıldı. ondan önce Circle’da Avrupa operasyonlarının başkanı olarak, onu hem kripto yerlisi hem de deneyimli bir fintech CEO’sunun eşsiz bir kombinasyonu haline getirdi. Her ikisinde de işletmeleri ölçeklendirdi.

“İzinsiz, hisse kanıtı blok zinciri ile Near, teknolojinin uzun zamandır vaat edilen kullanımlarının çoğunu açığa çıkarmamıza ve daha fazla kapsayıcılığı teşvik eden ve hizmet etmek üzere tasarlandıkları kişilerin ihtiyaçlarını yansıtan ürünler ve hizmetler yaratmamıza yardımcı olma yeteneğine sahip.” dedi Flament. Ayrıca “CEO olarak, vakfın amacına ulaşmada rol oynamaktan ve işbirliği ve açıklık yoluyla blok zincirin iyilik için gerçek bir güç olarak kullanılmasını sağlamaktan heyecan duyuyorum.” dedi.

Bu yılın 4. çeyreğinde, Near Mainnet’te başlatılan bir başka büyük yeni proje: Flux, gelecekten bir kehanet. Tamamen merkezi olmayan Flux, Near blok zincirindeki tüm yüksek verimli veri uygulamalarına güvenli veri beslemeleri getiriyor. çok sayıda güvenilir veriye erişmesi gereken ticaret platformları gibi. Flux’un benzersiz özellik seti, Near’a türev olarak, borç verme, istikrarlı paralar, dinamik NFT’ler, verim çiftçiliği, rezerv para birimleri, sigorta, varlık köprüleme, zincir dışı hesaplama ve daha fazlası.

Bir dizi başka geliştirici, projelerini 2022’de Near’da başlatacak. Near ekosistemine çok daha fazla DeFi, NFT, oyun, metaverse ve diğer heyecan verici projeler getiriyor. Guilds ve diğer blockchain uzmanlığı ve kaynakları ile birlikte 800 milyon dolarlık finansman girişimi, DAO’ların başarılı olmasına yardımcı olmak ve daha da önemlisi, kitleleri Açık Web ‘e getirmek için çok önemli olacaktır.

Değerli okurlarımız, Kripto dünyasından anında haberdar olmak isterseniz Twitter ve Telegram sayfamızı takip edebilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.