CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Beyaz Saray’a Ulaşan XRP Dilekçesi 35.000 İmzaya Ulaştı

XRP, Beyaz Saray’a Ulaşan XRP Dilekçesi 35.000 İmzaya Ulaştı
XRP coin

ABD hükümetinden XRP’yi bir para birimi olarak görmesini isteyen çevrimiçi bir imza kampanyası 35.000’den fazla oy aldı. XRP için verilen dilekçeler ile ilgili detaylı bilgiyi Ripple Son Dakika haberimizden okuyabilirsiniz.

Çevrimiçi bir dilekçe, ABD hükümetinden XRP’yi bir para birimi olarak görmesini isteyen 35.000’den fazla oy topladı. Dilekçe, SEC’in Ripple’a karşı son eylemini izliyor. Hükümetin yanıt vermesi için dilekçenin toplam 100.000 imzaya ulaşması gerekiyor.

22 Aralık 2020’de, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) , Ripple Labs Inc. ve şirket yöneticilerinden ikisine, kayıtsız bir dijital varlık menkul kıymetleri teklifi yoluyla 1,3 milyar dolardan fazla para topladıklarını iddia eden bir eylem duyurdu. Bu, jetonun toplu olarak kaldırılmasına ve fiyatının düşmesine neden oldu. Şimdi, hayal kırıklığına uğramış binlerce XRP hayranı bir Hail Mary atıyor.

“Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, ABD Menkul Kıymetlerindeki yatırımcıları korumakla görevlidir. Ancak dilekçe, FinCEN tarafından zaten bir para birimi olarak kabul edilen XRP kripto para biriminin bir menkul kıymet olduğunu iddia eden anlamsız bir dava açtı” diyerek dilekçenin ana konusunu oluşturuyor.

Davadan Sonra XRP Değeri Nasıl Değişti

SEC’in aralık ayındaki eyleminden bu yana, XRP değeri neredeyse ihmal edilebilir seviyelere düştü. 21 Aralık 2020’de 0,56 dolardan fiyatlandırıldıktan sonra XRP, 29 Aralık’ta% 67 düşüşle 0,18 dolara geriledi. Yatırımcıları için de büyük bir hüsran oldu.

O zamandan beri, XRP 0,25 dolara hafifçe yükseldi ancak SEC’in duyurusundan önce görülen rakamlara geri dönmeyi başaramadı. Düşüş, zaman zaman kendisini toplama yoluna gitse de hiçbir zaman eski seviyesine çıkamayacak gibi görünüyor.

Sonuç olarak, dilekçenin yazarı, SEC’in düzenleyici kurumun korumak istediği yatırımcılara zarar verdiğini iddia ediyor.

“Bu eylem nedeniyle, 40 milyar dolarlık para birimi piyasası, şirketler uyumluluğu sürdürmek için çabalarken hızla başarısız oluyor,” diye ekliyor. Konuşmasının devamında ise, “Yüzbinlerce sıradan Amerikalı – SEC’in korumakla görevli olduğu Amerikalılar – onarılamaz zarar ve zararlara maruz kalıyor.” dedi.

Dilekçe şimdiden 35.000 imza toplarken, hükümetin yanıt vermesini istiyorlarsa XRP için 65.000 imza daha gerekiyor.

Kaynak: decrypt

Benzer Yazılar

Ripple’dan Milyonlarca XRP’lik Hareketlilik: XRP’ye Neler Oluyor?

Sezer

Ethereum Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 1/04/2020

Doğan Şahin

Bitcoin’in Yükseliş Sebebi Yine Aynı Mı?

Doğan Şahin

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku